سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور عالی سازمان سنجش از انتشار کارنامه دکتری سال ۹۵ از ۱۶ فروردین ماه و همچنین اعلام زمان انتخاب رشته محل خبر داد.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵ تعداد ۴۵۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۶۷ هزار و ۴۳۲ نفر زن و ۹۰ هزار ۸۲۱ نفر مرد بودند که از این تعداد ثبت نام کننده ۱۲۷هزار و ۷۲۴ نفر در جلسه آزمون حاضر و ۳۰ هزار و ۵۲۹ داوطلب غایب بودند.
وی افزود: به منظور فرصت بیشتر به داوطلبان و دانشگاهها برای ارزیابی تخصصی نتایج آزمون زودتر از زمان اعلام شده یعنی از روز دوشنبه ۱۶ فرودین به صورت کارنامه و در سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.
توکلی در ادامه گفت: داوطلبان می‌توانند با وارد کردن شماره داوطلبی و سایر مشخصات نسبت به رویت کارنامه اولیه، پرینت خود را تهیه کنند.همچنین داوطلبانی که دارای نمره کل تراز نهایی مثبت باشند، می‌توانند مطابق ضوابط مندرج در اطلاعیه‌ای که روز ۱۴فرودین ماه منتشر می‌شود در مرحله‌ی انتخاب کد رشته محل شرکت کنند.
وی تصریح کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند از روز سه شنبه ۱۷ فرودین ماه تا روز شنبه ۲۱ فروردین ۹۵ برای انتخاب رشته محل به سایت سازمان سنجش مراجعه و با انتخاب ۵۰ کد رشته محل از میان کد رشته محل‌های امتحانی انتخاب رشته‌ی خود را انجام دهند.