1459593131316_Untitled.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  بیست و دومین سمینار سالیانه فارابی، ۸ تا ۱۰ اردیبهشت ماه امسال با هدف ارائه تازه‌های چشم پزشکی در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، دکتر مرتضی مواسات، دبیر علمی بیست و دومین سمینار سالیانه فارابی با اعلام این خبر اظهار کرد: هدف از برپایی بیست و دومین سمینار سالیانه فارابی که از سوی گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران (مرکز تحقیقات چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران) برگزار می‌شود، آشنایی چشم پزشکان سراسر کشور با تازه‌های علم چشم پزشکی و بروزرسانی دانش آنان در زمینه درمان‌های جراحی و غیر جراحی چشم پزشکی از طریق برگزاری سمپوزیوم‌ها و کارگاه‌های علمی است.

وی ادامه داد:‌ در این سمینار سه روزه مباحثی در حوزه قرنیه، رتین (شبکیه)، استرابیسم (انحراف چشم)، گلوکوم (آب سیاه)، اربیت (حدقه چشم)، اکولوپلاستی (جراحی اطراف چشم) و اورژانس ارائه خواهد شد.

به گفته دکتر مواسات از میان سمپوزیوم‌هایی که قرار است در این سمینار ارائه شود، دو سمپوزیوم مربوط به بیماری‌های شبکیه است که در آن در مورد دژنراسیون ماکولا (ضایعات نقطه بینایی) و تصویربرداری الکتروفیزیولوژی چشم مطالبی مطرح می‌شود.

وی یادآور شد: همچنین در سمپوزیوم قرنیه، در مورد رو‌ش‌های جدید درمان بیماری‌های قرنیه و در بخش شبکیه، نتایج درمان‌های نوین بویژه درمان بیماری‌های ارثی، دیستروفیک پرده شبکیه و ژن درمانی که شیوه‌ای نوین در درمان بیماری‌های چشم است و به تازگی تحقیقات در این زمینه روی مدل حیوانی در بیمارستان فارابی آغاز شده است، به چشم پزشکان ارائه می‌شود.

دبیر علمی بیست و دومین سمینار سالیانه فارابی تصریح کرد: عمده مخاطبان این سمینار را چشم پزشکان تشکیل می‌دهند، اما رزیدنت‌های چشم پزشکی و پرستاران نیز از دیگر مخاطبان این سمینار هستند.

وی گفت: با توجه به اینکه ضربه‌های چشمی می‌تواند منجر به ضایعات و صدماتی در چشم شود، نحوه درمان این ضایعات در بیماران اورژانسی از دیگر مباحثی است که قرار است در سمینار مذکور مطرح شود.

بر اساس این گزارش، همزمان با برپایی این سمینار، در نمایشگاه تجهیزات چشم پزشکی، آخرین تکنولوژی‌های تجهیزات چشم پزشکی روز دنیا به چشم پزشکان معرفی می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت www.fham.org مراجعه کنند.