7-4.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  کانون پتنت ایران به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های دارای ثبت اختراع خارجی معتبر ۸ میلیارد ریال در سال ۹۴ حمایت کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، کانون پتنت ایران در راستای ترویج بیشتر ثبت اختراع در دانشگاه‌های کشور و ترغیب اساتید و دانشجویان به ثبت دستاوردهای پژوهشی خود در قالب اختراع، به ازای هر پتنت دانشگاهی که در ادارات ثبت اختراع معتبر دنیا تأیید نهایی شده است، مبلغ ۱۰ میلیون تومان پرداخت می‌کند که در این میان ۱۸ دانشگاه و پژوهشگاه در سال ۹۴ از حمایت تشویقی ثبت اختراع کانون پتنت ایران و در راستای حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برخوردار شدند.

از کل ۱۹۵ اختراع گرنت شده در ادارات ثبت اختراع USPTO و EPO تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۴، تعداد ۱۰۵ پتنت توسط دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های ایرانی، موفق به دریافت گرنت شده‌اند که در ۸۷ مورد از این پتنت‌ها تنها یک دانشگاه یا پژوهشگاه نقش داشته است (اختصاصی) و تعداد ۱۸ مورد نیز به صورت مشترک بین چند دانشگاه یا پژوهشگاه کشور بوده است.

در ۱۴ مورد از پتنت‌های مشترک، دو دانشگاه یا پژوهشگاه نقش داشته‌اند (مبلغ تشویقی به هر کدام برابر پنج میلیون تومان) و چهار پتنت نیز بین سه دانشگاه یا پژوهشگاه مشترک بوده است (مبلغ تشویقی به هر کدام برابر سه میلیون تومان).

کانون پتنت ایران نیز بر اساس رسالت خود و حمایت از ثبت اختراع خارجی، ۱۸ دانشگاه و پژوهشگاه را در سال ۹۴ مورد حمایت تشویقی قرار داده است.