سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  بر اساس دستورالعمل اجرایی ماده ۵۶ قانون الحاق دو، مسئولیت ساماندهی نظام پژوهش در دستگاه‎‎های اجرایی استان یزد به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این استان واگذار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزای دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، استاندار یزد با صدور ابلاغی، مسئولیت ساماندهی نظام پژوهش در دستگاه‌های اجرایی استان را به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد واگذار کرد.

“سیدمحمد میرمحمدی” در این نامه خطاب به “حمیدرضا نصیری‌زاده” رئیس این سازمان آورده است: “در اجرای بند ج ماده ۲ تصویب نامه شماره ۱۲۹۹۱/۹۳/۲۰۶ مورخ ۲۶/۹/۱۳۹۳ شورای عالی اداری، نظر به اهمیت پژوهش در فرآیند توسعه جامعه و همچنین باتوجه به ماموریت‌های خطیر آن سازمان در حوزه مطالعات توسعه، مسئولیت ساماندهی نظام پژوهش در دستگاه‌های اجرایی استان به جنابعالی واگذار می‌شود.

در این راه انتظار می‌رود ضمن برقراری ارتباط موثر با نهادهای ذیربط در سطوح ملی و استانی، جاری سازی مقررات مرتبط و بهره‌برداری از ابزارهای موجود (بویژه سامانه سمات) را مدیریت نمایید.

امید است با اتکال به ذات خداوند متعال و همکاری دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، بویژه در تعامل با اعضای کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان در انجام این مسئولیت، کوشا و موفق باشید.”

در این ارتباط لازم به ذکر است دستورالعمل اجرایی ماده ۵۶ قانون الحاق ۲ (موضوع اختصاص یک درصد اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی «به استثنای فصول یک و شش» به امر پژوهش و توسعه فناوری) در اسفندماه ۱۳۹۴ به امضاء رئیس جمهور بعنوان رئیس شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) و وحید احمدی معاون وزیر علوم و دبیرکل شورای عتف رسید و به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است.

بر این اساس، مسئولیت اجرای دستورالعمل در سطح اعتبارات استانی بر عهده استاندار است که این مهم به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان واگذار شده است.