1429102942844_Mona Hoobehfekr (14 of 33).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص درخواست دانشگاه‌های خوزستان برای اصلاح پایه بودجه، گفت: بودجه هر دانشگاه بر اساس سرانه و در قالب طرح آمایش سرزمین تعیین می‌شود.

دکتر محمد فرهادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، در این رابطه اظهار کرد: هر دانشگاهی باید برنامه راهبردی داشته باشد که در چارچوب سند آمایش سرزمین تدوین شود؛ دانشگاه‌ها باید مأموریت‌گرا شوند و رشته‌های مورد نیاز استان، منطقه و پس از آن در سطح ملی و بین‌المللی را ارائه دهند.

وی افزود: در دانشگاه‌های خوزستان برنامه‌های خوبی مطرح است و به ویژه دانشگاه علوم و فنون خرمشهر در این چارچوب در حال توسعه است و برنامه‌های مطلوبی را برای آینده تدوین کرده است.

وزیر علوم، تحقیقات‌ و ‌فناوری تصریح کرد: دانشگاه شهید چمران اهواز به‌عنوان دانشگاه مادر و مرکزی باید نقش هماهنگ‌کننده بین دانشگاه‌های دیگر استان را داشته باشد.

فرهادی در پاسخ به این‌که آیا در دولت تدبیر و امید شاهد اصلاح پایه بودجه دانشگاه‌های خوزستان برای جبران عقب‌ماندگی‌های دوران جنگ خواهیم بود؟ گفت: بودجه‌ها بر اساس سرانه و در چارچوب طرح آمایش و رشته‌هایی که در مقاطع مختلف در دانشگاه‌ها راه‌اندازی می‌شود، تخصیص داده می‌شود. تخصیص بودجه متمرکز برای تجهیز آزمایشگاه و توسعه امکانات است.