سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون دانشجویی، فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بر مبنای برنامه ششم توسعه، قرار بر این شد تا ۶ درصد بودجه هر سال به حوزه فرهنگی،‌ دانشجویی و ورزشی اختصاص یابد.

 

دکتر طاها هاشمی معاون دانشجویی، فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: براساس مصوبات برنامه ششم توسعه چه در حوزه‌های ساختاری و چه در حوزه‌های محتوایی، رویکرد معاونت فرهنگی دانشگاه به طور عمده تحول در نگاه فرهنگی است.
وی ادامه داد: ابزاری که می‌تواند این تحول را در طی ۵ سال آینده ایجاد نماید قطعا سرانه مطالعه محصولات فرهنگی، سرانه مشاوره در رفع مشکلات و معضلات اجتماعی و فرهنگی است که جزء برنامه‌های کلیدی و اساسی بوده که در برنامه ششم توسعه به آن توجه نشده است.
معاون دانشجویی، فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: برنامه ششم توسعه تدوین شده بر مبنای برنامه راهبردی است که در گذشته طراحی شده است و براین اساس مصوب شد تا ۲ درصد بودجه هر سال به حوزه فرهنگی، ۲ درصد برای حوزه دانشجویی و ۲ درصد نیز به حوزه ورزشی اختصاص یابد که این ۶ درصد با یکدیگر همپوشانی دارند و ناظر به تحولات به وجود آمده در حوزه فرهنگی، هنری،‌ اجتماعی و ورزشی است.