سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران گفت: هم‌اکنون ۱٫۶ درصد تولید علم دنیا متعلق به ایران است.

 

نصرت الله ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در گفتگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت:هم‌اکنون ۱٫۶ درصد تولید علم دنیا متعلق به ایران است که صندوق ‌حمایت از پژوهشگران حامی یک درصد آن بوده است.
 
وی ادامه داد: البته باید با هم تلاش کنیم تا همان‌طور که در تولید علم موفق بوده‌ایم، در تبدیل علم به ثروت و رسیدن به محصولات دانش‌بنیان متناسب با توان،‌ ظرفیت و استعدادهای کشور پیشرفت کنیم. 
ضرغام بیان کرد: لازمه پیشرفت در این عرصه اصلاح ساختار در مراکز علمی و دانشگاهی و همچنین تنوع بخشیدن به روش‌جذب منابع مالی در این مراکز است.
 
رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران تصریح کرد: هم‌اکنون این صندوق از ۶۲ هزار هیات علمی کشور با ۳۳ هزار عضو هیئت علمی مراکز علمی و دانشگاه‌های معتبر کشور ارتباط دارد و از توان علمی آن‌ها به عنوان پژوهشگر،‌ داور و ناظر استفاده می‌کند.
 
ضرغام عنوان کرد: این صندوق تاکنون با حمایت از مخترعان، ۳۸ اختراع را در خارج از کشور به طور عمده در آمریکا به ثبت رسانده که ۸ اختراع به مرحله فروش رسیده است و ۵۴ اختراع نیز تائید شده است و در حال انجام مراحل مربوطه است.