سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد گفت: جدا از المپیاد علوم پزشکی کشور که در شهریور ۹۵ برگزار می‌شود، یک المپیاد مستقل اولیه نیز توسط خود دانشگاه برگزار می شود.

دکتر سید علی ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان درخصوص برگزاری المپیاد دانشجویی ویژه دانشجویان پزشکی گفت: از امسال دانشگاه آزاد این توانایی را دارد که یک المپیاد مستقل برگزار نماید که این المپیاد در خرداد ماه سال ۹۵ برگزار می شود.
وی ادامه داد: دانشجویانی که در این المپیاد به عنوان برگزیده معرفی می شوند شانس حضور در المپیادی که از طرف وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی برگزار می‌شود را بدست خواهند آورد.
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد افزود: کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی در جهت افزایش توانایی‌های دانشجویان برگزار می‌شود که پس از حضور یافتن در آن و بالا بردن سطح علمی بتوانند در المپیاد شرکت نمایند.
وی خاطر نشان کرد: حدود ۶۱۲ نفر از برگزیدگان المپیادی که توسط خود دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی برگزار می‌شود، جهت شرکت در المپیاد اصلی که توسط وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی برگزار می‌شود شرکت می کنند.
ابطحی افزود: المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور که ۱۹ الی ۲۴ شهریور ماه ۹۵ برگزار می‌شود و افراد برگزیده نیز در تیر ماه ۹۵ به وزارت خانه معرفی می‌شوند تا مجددا در کلاس‌های آموزشی شرکت نمایند.