حضور کاروانان راهیان نور در مناطق عملیاتی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – اهواز- رئیس شورای حوزه های علمیه کشورگفت: زائران راهیان نور باید با معرفت آنها را زیارت کنند تا با منش و سیره این افراد آشنا شوند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله مرتضی مقتدایی عصر امروز با حضور در مناطق عملیاتی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران، انقلابی ممتاز، بی نظیر در عالَم و انقلاب هایی که پیش آمده است، اظهار کرد: این انقلاب به این معنا نبود که یک حکومتی بیاید تا حکومتی دیگر از بین برود و آن حکومت را قبضه کند، بلکه هدف از این حکومت این بود که یک حکومت جاعل و یک حکومت طاغوتی برداشته شود و جایگزین آن یک نظام اسلامی و الهی و یک حرکت ایمانی شود.

رئیس شورای حوزه های علمیه کشور با بیان این موضوع که حضرت امام خمینی (ره) روحیه انقلابی و اسلامی را در بین ملت رواج دادند، افزود: بنیانگذار جمهوری انقلاب اسلامی جوانان را به فکر اسلام، ایمان و حرکت به سوی اسلام سوق دادند در آن موقع همه می گفتیم این انقلاب درونی که در بین جوانان ما پیدا شد از آن انقلاب بیرونی که یک طاغوت را برکنار کرد بیشتر ارزش داشت و یک راه صد ساله را یک شبه پیمودند.

آیت الله مقتدایی به بیان حضور کاروان های راهیان نور در یادکان های هشت سال دفاع مقدس پرداخت و گفت: حرکت کاروان های راهیان نور در یادمان‌ها نماد فداکاری، ایثار و از خود گذشتگی در راه اسلام است.

رئیس شورای حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به افزایش روحیه انقلابی در بین مردم افزود: زائران از سراسر کشور برای زیارت سرزمین های نور می آیند، معتقدم این روحیه در حال افزایش است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شهدا زنده‌اند و زائران راهیان نور باید با معرفت آنها را زیارت کنند، اظهار کرد: هر چه در زیارت معرفت بیشتر داشته باشیم پاداش بالاتری به ما می‌دهند و زیارت یادمان های شهدا هم به همین صورت است و رزمندگانی که فداکاری کردند و خونشان در راه خدا ریخته شد نزد خدا زنده هستند و هر کسی که می آید برای زیارت هرچه معرفت آنها بیشتر باشد پاداش بیشتری خواهند برد و عرش الهی را زیارت می‌کند.

رئیس شورای حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به نقش راویان و روحانیت در زیارت با معرفت گفت: اگر راویان و روحانیت با هم بسیج شوند تا زائرین را به زیارت با معرفت برسانند زائرنی به جایگاه شهدا و ایثار و فداکاری شهدا بیشتر آشنا می شوند و وقتی معرفت پیدا شد رسیدند نماز اول وقت آنها قطع نمی شود.