سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون حقوقی و امورمجلس وزارت علوم، تهیه ۵ لایحه،۳ پیش لایحه و اظهار نظر در خصوص ۲۰ لایحه را بخشی از عمکرد معاونت حقوقی و امورمجلس وزارت علوم در سال ۱۳۹۴ اعلام کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمد روشن در این رابطه اظهار کرد: تهیه لایحه جامع مالکیت فکری، تهیه لایحه اصلاح قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور، تهیه لایحه اصلاح قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت جهت تثبت مالکیت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بر اموال غیر منقول خود، تهیه لایحه مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی و تهیه لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۹۸۹ قانون مدنی جهت حل مشکل تابعیت مضاعف اکتسابی متخصصان ایرانی خارج از کشور و جذب آنان، بخشی از عمکرد معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم در سال ۹۴ بود. معاونت حقوقی و امورمجلس وزارت علوم در سال ۱۳۹۴، در خصوص ۴۰ طرح قانونی نیز بررسی و اظهار نظر کرده است و در خصوص ۳۷آیین نامه مربوط به بخش های مختلف وزارت علوم بررسی کارشناسی کرده است.

وی با اشاره به اینکه معاونت حقوقی و امورمجلس وزارت علوم در حوزه استفسار قوانین جاری مربوط به وزارت و پاسخگوئی به استعلام های حقوقی و قانونی نیز عملکرد خوبی داشته است، گفت: ۱۵۸ پاسخ در این حوزه تدوین و ارائه شد.

معاون حقوقی و امورمجلس وزارت علوم،راهبری فعالیتهای به روزکردن مجموعه قوانین و مقررات وزارت علوم را در راستای نحوه اجرای قانون تدوین و تنقیح قوانین مصوب ۱۳۸۹ مجلس شورای اسلامی از جمله اقدامات معاونت حقوفی و امورمجلس وزارت علوم در سال ۹۴ اعلام کرد و افزود: در سال ۹۴، کلیه قوانین و مقررات آموزش عالی در سایت وزارت علوم تجمیع و اطلاع رسانی شده است.

دکتر روشن در پایان گفت: در سال ۹۴ این معاونت، به ۸ نامه ارسالی کمیسیون اصل ۹۰مجلس شورای اسلامی پاسخ گفته؛ در ۱۳۴ جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی شرکت کرده؛ به بیش از ۱۱ هزار نامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی پاسخ گفته است و بیش از ۳۳۰ جلسه ملاقات نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با وزیر علوم و مدیران این وزارتخانه هماهنگ کرده است.