دانشگاه آزاد سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – در آخرین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد در سال ۹۴ با دستور رئیس این دانشگاه برقراری حق مهارت کارکنان دیپلم و فوق دیپلم تصویب و در قالب بخشنامه ای ابلاغ شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، این تصمیم در راستای عدالت استخدامی و با تاکید رئیس دانشگاه آزاد مبنی بر توجه و اهتمام به خدمات و زحمات کارکنانی که جزء نسل اول و پایه گذار این دانشگاه بوده و علی رغم داشتن توانایی های بالا فرصت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را نداشته اند، گرفته شده است.

به موجب این بخشنامه آن دسته از کارکنان دارای مدارک فوق دیپلم و دیپلم که مشمول این طرح خواهند شد (افراد دیپلم با حداقل ده سال و فوق دیپلم با حداقل هشت سال سابقه مورد قبول در دانشگاه) تا ۵۰ درصد از مجموع سه آیتم (حقوق مبنا، حق سنوات و فوق العاده شغل) را به عنوان حق مهارت از ابتدای سال ۱۳۹۵ دریافت خواهند کرد.

همچنین مقرر شد واحدها و مراکز آموزشی در صورت وجود اعتبار لازم و همچنین تصویب شورای دانشگاه استان نسبت به پرداخت حق مهارت بر اساس مفاد بخشنامه مصوب هیات رئیسه دانشگاه اقدام کنند.

در همین راستا با ابلاغ بخشنامه برقراری حق تخصص کارکنان در اوایل سال جاری به تمامی کارکنان تمام وقت غیر عضو هیات علمی دانشگاه (اعم از رسمی، قراردادی کار معین) شاغل در مشاغل کارشناسی که دارای مجوز استخدام از سازمان مرکزی و شورای اداری و مالی دانشگاه بوده و در مشاغل تخصصی مرتبط با رشته تحصیلی مشغول به فعالیت بودند، از تاریخ ۱ مهرماه سال ۹۴ حق تخصص به میزان حداکثر ۵۰ درصد از مجموع سه آیتم (حقوق مبنا، حق سنوات و فوق العاده شغل) تعلق گرفت.