1458111685563_science.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  سرپرست امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به معیارهای کارگزاران ارزیاب برای بررسی شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: بر اساس معیارهای تعیین شده ۶ کارگزار برتر در فرایند ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان معرفی شدند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، سیدمحمد صاحبکارخراسانی علمی در جلسه کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان با تاکید بر این که فرایند ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان بر مبنای مصوبات کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان انجام می‌شود، افزود: برای ارزیابی شرکت‌ها از کارگزاران حرفه‌ای استفاده می‌شود که این کارگزاران آموزش‌های لازم را دیده‌اند.

وی اظهار کرد: کارگزاران ارزیابی شرکت‌ها عمدتا شرکت‌های خصوصی ارزیاب هستند که به صورت حرفه‌ای به ارزیابی می‌پردازند و کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان، معیارهای رتبه‌بندی کارگزاران را مشخص کرده است و در پایان هر سال، کارگزاران بر اساس این معیارها رتبه‌بندی می‌شوند.

صاحبکار، سرعت ارزیابی، دقت ارزیابی، امانتداری، رعایت اصول حرفه‌ای ارزیابی و عدم تخطی از معیارهای مصوب را از جمله معیارهای کارگزاران برای ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و ادامه داد: کارگزاران ارزیابی با یکدیگر رقابت می‌کنند و دبیرخانه کارگروه با برترین کارگزاران همکاری خود را ادامه می‌دهد.

سرپرست امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: بر اساس ارزیابی انجام شده در طول ۱۳۹۴، شرکت کارآفرینی و فناوری ایران کفا، شرکت مهندسی مواد آرای آویسا، شرکت مدیریت فناوری یکتا دانش مفید، شرکت مشاوران نیک پندار شریف، شرکت سنجش و دانش آیریک، شرکت توسعه بنای هوم و فرهانچی از پارک علم و فناوری همدان به عنوان کارگزاران برتر انتخاب شدند.

در جلسه کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان از کارگزاران ارزیاب برتر با حضور دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، دکتر اختیاری رییس کمیته فناوری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و سایر اعضای کارگروه، تقدیر به عمل آمد.