سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  ‌مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به آغاز رقابت‌های علمی و پژوهشی دانش‌آموزان در هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی گفت: بیش از ۶۰ هزار دانش‌آموز لرستانی خود را برای رقابت سالم علمی در جشنواره جوان خوارزمی آماده می‌کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، دکتر گودرز کریمی‌فر در جمع خبرنگاران افزود: این جشنواره به منظور ایجاد، پرورش، رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌های نوجوانان و جوانان و توسعه و تعمیق روحیه پژوهش، نوآوری، حمایت مادی و معنوی از دانش‌آموزان پژوهشگر و نوآور برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره در دو قسمت پژوهش‌های بنیادی و کاربردی ارائه می‌شود.

کریمی‌فر پژوهش‌های بنیادی را به منظور درک نوینی از اصول و فرایندهای اساسی پدیده‌ها برشمرد و افزود: در پژوهش‌های کاربردی به دنبال ایجاد فناوری جدید و جست‌وجوی دانشی هستیم که بتواند در مسائل عملی به کار رود و نیز ارائه راهکارهای مناسب براساس یافته‌های علمی که در چهار زمینه پژوهش‌های توسعه‌ای، اختراع، ابتکار، بهره‌برداری موفقیت‌آمیز از ایده‌های نو و پژوهش‌های کاربردی علوم نظری تحقق یابد.

وی در ادامه به کسب جایگاه سوم کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی در سال قبل اشاره کرد و گفت: آثار و یافته‌های دانش‌آموزان باید امسال به مراتب بهتر از سنوات گذشته باشد.