1408770137689_amin khosroshahi-28.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون سازمان امور دانشجویان از بازنگری اختیارات کمیسیون موارد خاص در این سازمان و تفویض اختیارات بیشتر به دانشگاه‌ها و مناطق خبر داد.

دکتر ابوالحسن ریاضی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اعلام این مطلب و ضمن اشاره به گردهمایی اخیر معاونین دانشجویی گفت: در این گردهمایی پیشنهاداتی توسط دانشگاه‌ها و مناطق درمورد اختیارات کمیسیون موارد خاص مطرح شد. این پیشنهادات در زمینه تفویض اختیارات بیشتر به کمیسیون‌های استانی و دانشگاهی بود.

وی درمورد فعالیت کمیسیون موارد خاص توضیح داد: فعالیت این کمیسیون در زمینه مسائلی است که برای دانشجویان خارج از اراده خود آن‌ها، در زمینه مسائل آموزشی ایجاد شود. برای مثال بیماری یا مشکلات خانوادگی باعث ایجاد مشکلات آموزشی برای دانشجویان شود،در این شرایط کمیسیون تصمیم می‌گیرد نگاه مساعدی به دانشجو داشته باشد و فرصت دیگری به فرد بدهد.

معاون سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: البته دانشجو باید به کمیسیون مستنداتی ارائه کند و چنانچه کمیسیون پس از بررسی مستندات تشخیص دهد که مشکل پیش آمده خارج از اراده دانشجو است،به دانشجو فرصت دیگری می‌دهد. اختیاراتی از این قبیل و همچنین اختیارات دیگر کمیسیون جهت تفویض اختیار به دانشگاه‌ها در حال بازنگری است.

تهیه پیش‌نویس آیین‌نامه شورای صنفی

ریاضی در ادامه از تهیه پیش‌نویس آیین‌نامه شورای صنفی دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: موضوع دیگری که در گردهمایی اخیر معاونین دانشجویی مورد بحث قرار گرفت،اصلاحاتی بود که در زمینه آیین‌نامه شورای صنفی باید اعمال می‌شد، که پیش نویس این اصلاحات آماده شد و تا قبل از پایان سال جاری جهت تایید و امضا به وزیر علوم ارائه می‌شود.