1425987193414_arash khamooshi -11.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی، پژوهشی و فناوری جمعیت هلال احمر از بازطراحی نقش هلال احمر در آموزش همگانی خبر داد و گفت: در همین راستا قرار است سایت آموزشی هلال احمر راه‌اندازی شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سیدحمید جمال‌الدینی در نشست خبری که ظهر امروز برگزار شد با بیان این که آموزش همگانی نه انگیزه و دغدغه مردم و نه انگیزه و دغدغه ملی است، اظهار کرد: طبق آماری که تا سال ۲۰۰۹ اعلام شد کشور ایران در ضریب خطر در بین ۱۰ کشور در رتبه هشتم قرار گرفت. این آمار نشان دهنده تلفات جانی ناشی از خطرات است. از طرف دیگر سالانه ۳۰ تا ۴۰ هزار آمار معلولیت در کشور گزارش می‌شود و بین ۷ تا ۸ درصد درآمد ناخالص ملی کشور هزینه‌ی حوادث می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مسوولیت آموزش عمومی در قانون بر عهده هلال احمر است، افزود: آموزش عمومی در حال حاضر در برخی از نقاط انجام می‌شود.

دکتر سیدحمید جمال‌الدینی با تاکید بر اینکه آموزشی که به عموم مردم ارائه می‌شود باید صحیح باشد، گفت: باید برای مردم یک ترس عاقلانه و هدفمند ایجاد کرد. همچنین باید این فرهنگسازی در کشور صورت بگیرد که هزینه آموزش همگانی توسط خیرین و خیریه‌ها پرداخت شود.

معاون آموزشی هلال احمر در ادامه با تاکید بر بحث مسوولیت اجتماعی اظهار کرد: هنوز نتوانستیم مسوولیت اجتماعی را در جامعه مورد توجه قرار دهیم.

جمال‌الدینی در ادامه از راه‌اندازی سایت آموزشی هلال احمر خبر داد و گفت: بازطراحی نقش هلال احمر در آموزش همگانی جزو برنامه‌های پیش رو ما است. در همین راستا قرار است یک سایت آموزشی راه‌اندازی شود و مطالب آموزشی به را حتی در دسترس عموم مردم قرار بگیرد.