حمید میرزاده سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – وزیر علوم کشور ویتنام از دانشگاه آزاد بازدید و با رئیس این دانشگاه درخصوص توسعه همکاری های علمی گفتگو کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، حمید میرزاده در این نشست با بیان اینکه دانشگاه آزاد قصد دارد تلاش های بین المللی خود را گسترش داده و دفاتر دانشگاه را در کشورهای مختلف تاسیس کند، هدف از تاسیس این دفاتر را گسترش همکاری های علمی بین المللی شامل تبادل استاد، دانشجو و نتایج تحقیقات علمی عنوان کرد.

وی ضمن اعلام آمادگی برای گسترش همکاری با دانشگاه های ویتنام تبادل و همکاری علمی را زمینه ساز سایر همکاری های بین دو کشور دانست.

فام وو لوآن وزیر علوم ویتنام نیز در این دیدار گفت: دانشگاه آزاد طی ۳۰ سال با دارا بودن ۴۰۰ شعبه به بزرگترین دانشگاه حضوری جهان تبدیل شده است.

وی با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی قابل تحسین ایران، رسیدن به چنین دستاوردی را قابل انتظار دانست و گفت: در بسیاری از موارد با ایرانیان شباهت تاریخی داریم هر دو کشور درگیر جنگ طولانی مدت بوده اند و در مقابله با استکبار جهانی سابقه مشترکی داریم.

وزیر علوم ویتنام گفت: در حال حاضر همکاری های محدود آموزشی میان دو کشور وجود دارد که با توجه به پتانسیل های موجود باید به این حوزه توسعه یابد.

فام وو لوآن خاطرنشان کرد: برای ویتنام ایران اولویت اول در کشورهای خاورمیانه برای همکاری های آموزشی است. همکاری های دانشگاهی و فرهنگی می تواند زمینه ساز سایر همکاری ها نیز بشود و باید در اولویت همه تعامل های بین دو کشور باشد.

در ادامه این دیدار رئیس دانشگاه آزاد ضمن موافقت با پیشنهاد وزیر علوم کشور ویتنام در خصوص تبادل اعضای هیات علمی، تدوین برنامه های مشترک آموزشی و تبادل دانشجو و تجربیات علمی پیشنهاد داد پیش نویس تفاهمنامه همکاری های دانشگاه آزاد و دانشگاه های ویتنام توسط مدیر کل بین الملل دانشگاه و نماینده وزارت علوم کشور ویتنام تهیه شود.