دانشگاه خواجه نصیر سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مسئول مرکز مشاوره دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از تلاش این دانشگاه برای تبدیل مهارت زندگی به یک واحد درسی در این دانشگاه خبر داد.

لیلا شورین در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مرکز مشاوره دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی پیگیر این مساله است که بحث مهارت زندگی را به یک واحد درسی تبدیل کند و اکنون مشغول انجام مقدمات این مساله هستیم.

وی ادامه داد: امیدواریم که در سال ۹۵ بتوانیم بحث مهارت زندگی را به یک واحد درسی تبدیل کنیم.

مسئول مرکز مشاوره دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی یادآور شد: در سال تحصیلی ۹۵ بیشتر تمرکز مرکز مشاوره دانشگاه بر ارتقای مهارت زندگی، مهارت شغلی و ارتقاء زمینه تحصیلی دانشجویان خواهد بود.

به گزارش مهر، مرکز مشاوره دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی فعالیت جدی خود را از سال ۸۵ به صورت گروهی با حضور روانپزشک، روانسنج، مشاور، روانشناس و مددکار آغاز کرد.

اکنون در تمام دانشکده‌های این دانشگاه دفاتر مشاوره فعال هستند و به صورت میانگین دو روز در هفته روانشناس و مشاور در دفاتر حضور دارند.

در یکی از دانشکده ها روانپزشک و مددکار به صورت تمام وقت خدمات رسانی می کنند. دانشجویانی که نیاز به خدمات مشاوره ای دارند برخی مواقع خود به مرکز مراجعه می کنند و در مواقع دیگر از طریق همیاران مشاور که در خوابگاهها فعال هستند به مرکز معرفی می شوند، همیاران مشاور از خود دانشجویان هستند که در خوابگاهها فعال هستند دانشجویانی را که مشکل دارند به مرکز معرفی می کنند.

همچنین مرکز مشاوره دانشگاه با برگزاری اردوهای تفریحی سلامت روان، مسابقه بهداشت و روان، ارسال پیامک در روزهای جهانی مختلف مانند مبارزه با سیگار، اچ ای وی، انتشار بروشور و حضور در میان دانشجویان سعی می کند با دانشجویان ارتباط بیشتری برقرار کند.

همچنین دانشگاه طرحی دارد به عنوان طرح اولیا که از اولیا کمک می گیرد که اگر فرزندشان با مشکلی مواجه بود آن را برای پیگیری به مرکز مشاوره اطلاع دهند. همچنین مرکز بسته های آموزشی را برای اساتید ارسال می کند که در این بسته کتابی است که در مورد وضعیت دانشجویان توضیحاتی داده است تا اساتید با مطالعه این کتاب اگر موردی مشاهده کردند برای ارتقا سلامت دانشجویان آن را به مرکز ارجاع دهند.