85-66.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  گزارش برنامه و عملکرد مرکز رشد علوم زیستی پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در نشست شورای دانشگاه از سوی مسؤول این مرکز مطرح شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، دکتر عرفانی به معرفی واحدها و برنامه‌ها و اهداف این مرکز و مقایسه آن با یکی از مراکز مهم شهر حیدرآباد هند پرداخت.

وی در خصوص چشم انداز آتی مرکز تاکید کرد:‌ ما باید سالی ۲۰ واحد را در مرکز مستقر کنیم و طی چهار سال آینده حداقل باید امکان استقرار ۸۰ واحد را در فضای مفید هزار متر مربع داشته باشیم و تا سال ۱۴۰۴، ۱۰۰ واحد دیگر به این مجموعه اضافه شود.

مسؤول مرکز رشد علوم زیستی پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر حمایت از شرکت‌های کوچک اظهار کرد: در تبدیل دانشگاه به یک دانشگاه نسل سوم و کارآفرین، شرکت‌های کوچک و متوسط نقش مهمی دارند و باید از آنها حمایت شود.

دکتر عرفانی افزود: راه‌اندازی موزه علم و فناوری و نیز پارک تفریحی ویژه اردوهای دانش‌آموزی در ۲۰ هکتار از فضای پارک در دستور کار قرار دارد. همچنین در بخش دیگری از پارک،‌ باشگاه دانش آموزان نخبه ایجاد می‌شود تا فضایی برای کار بر روی طرح‌های فناورانه آنان فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: در دانشکده‌ها نیز باید کلاس‌های آموزشی برای ایده‌پردازی و خلاقیت برگزار شود و با کمک انجمن‌های علمی استارت آپ‌های مختلف برگزار شود.

در ادامه دکتر حجت، رییس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تربیت مدرس در راستای ارائه تجربه موفق دانشکده‌ها به ارائه تجربه موفق دانشکده مهندسی مکانیک در زمینه انتشار «مجله مهندسی مکانیک» پرداخت.