1452151836789_ahvaz.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  نخستین قرارداد راهبردی توسعه فناوری‌ها و انتقال فناوری در شرکت ملی نفت ایران به منظور بهینه‌سازی فرایندهای تولید در میدان نفتی دارخوین میان شرکت نفت و گاز اروندان و دانشگاه صنعتی امیرکبیر امضا شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس پژوهشی ایسنا، «پروژه پژوهشی کاربردی بهبود کارایی تزریق گاز در سازند فهلیان میدان دارخوین» میان سلطان کمالی، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان و دکتراحمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر امضا شد.

هدف از اجرای این پروژه پژوهشی مطالعه و بررسی داده‌های تولید، بروزرسانی مدل شبیه‌سازی و ارائه یک برنامه جامع جمع‌آوری و آنالیز داده با استفاده از فناوری‌های روز دنیا برای انتقال فناوری‌ها به داخل کشور و بومی‌سازی آنهاست.

بهبود کارایی و تلاش برای همگن کردن حرکت جبهه گاز تزریقی در همه لایه‌ها و نقاط مخزن، بهبود شرایط Voidage replacement در مخزن و سعی در همگن کردنvoidage replacement ratio در لایه‌ها و نقاط مخزن و تعیین لایه‌ها و و زون‌هایی که سبب میان‌شکنی گاز در چاه‌های تولیدی شده‌اند، از دیگر اهداف امضای این قرارداد پژوهشی است.