1457957164718_14.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  اسکلت خارجی “Indego ” که برای افراد دارای معلولیت زیر کمر طراحی شده، اخیر توانسته تائیدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را برای استفاده کلینیکی و شخصی در این کشور بدست بیاورد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، Indego یک برنامه ۱۰ ساله توسط مهندسان دانشکده مهندسی دانشگاه واندربیلت است و شرکت پارکر هانیفن این اسکلت خارجی اندام پائین را برای استفاده در آمریکا تجاری سازی کرده است.

این اسکلت خارجی نخستین محصول مرکز مکاترونیک هوشمند دانشگاه واندربیلت است که با کمک دانشجویان و مهندسان تجاری سازی شده است.

موسسه ملی بهداشت کودک و رشد انسان، بودجه توسعه اولیه Indego را فراهم کرده بود. در سال ۲۰۱۲ شرکت پارکر مجوز اجرایی Indego را برای فروش خریداری کرد و از آن زمان با مهندسان برای تولید نسخه تجاری این اسکلت خارجی در حال همکاری است.

این اسکلت خارجی دور نیم تنه بالای بیمار بسته می‌شود. پاها با پشتیبان‌های محکم بسته می‌شوند که از بالای ران تا زانوها و از زانو تا پائین پا کشیده گسترش می‌یابند. موتورهای الکتریکی مانند مفاصل زانو و ران عمل می‌کنند که می‌توانند با استفاده از یک رایانه کنترل شوند و نیروی آن‌ها با باتری‌های پیشرفته تامین می‌شود. بیماران از عصاهای زیر بغل برای حفظ تعادل خود در زمان ایستادن و راه رفتن با Indego استفاده می‌کنند.

بیماران همچنین می‌توانند در زمان نشسته یا استفاده از ویلچر، اسکلت خارجی را از بدن خود جدا کنند. این طراحی به Indego اجازه داده تا از وزن کمتر و اندازه کوچکتر برخوردار باشد.

با این اسکلت خارجی، بیمار می‌تواند با متمایل شدن به سمت جلو راه رفته و با متمایل شدن به سمت عقب و ماندن در آن حالت، می‌تواند بنشیند. خم شدن به جلو و ماندن در آن وضعیت برای چند ثانیه به کاربر اجازه خواهد داد تا از جای خود برخیزد.

این محصول توانست تائیدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را پس از تکمیل بزرگترین کارآزمایی بالینی برای یک دستگاه اسکلت خارجی در آمریکا بدست بیاورد.