1438503565728_download (2).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور از شناسایی توانمندی‌های موسسات آموزش عالی کشور خبرداد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر منصور کبگانیان، در نخستین جلسه ” کارگروه تعیین سهم دانشگاه‌ها در اجرای نقشه جامع علمی کشور ” که با حضور روسای دانشگاه‌های منطقه ۷ کشوری « شامل استان‌های فارس، خوزستان بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد » برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: جلسه امروز با حضورمسئولین پارک‌های علم و فناوری، مراکز پژوهشی و ۳۳ تن از روسای دانشگاه‌های منطقه ۷ کشور شامل استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویر‌احمد در جهت گفتمان سازی نقشه جامع علمی کشور برگزار شد.

وی افزود: هدف از برگزاری این نشست، بررسی نقش دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری در اجرایی کردن نقشه جامع علمی کشور است که مهمترین و اولین گام آن ایجاد گفتمان پیرامون نقشه جامع علمی کشور می‌باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد سند توسعه دانش بنیان استانی و منطقه‌ای با کمک مسئولین اجرایی هر استان اعم از روسای دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و استاندار و نماینده مقام معظم رهبری در آن استان تدوین شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر کبگانیان خاطرنشان کرد: تشکیل کارگروه‌ جهت شناسایی مزیت‌‎ها و توانمندی‌های موسسات آموزش عالی، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری، تشکیل کارگروه برای شناسایی مزایای اقتصادی، صنعتی و کشاورزی و اقتصاد دانش بنیان هر منطقه و ایجاد کارگروهی برای محققین و صاحب نظران این استان‌ها به منظور تدوین اسناد ملی از جمله مصوبات دیگر این جلسه بود.