1431249216688_abdolvahed mirzazadeh-557.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت:با توجه به پاره‌ای از مشکلات و همچنین صدماتی که به دانشگاه شهید چمران اهواز در دوران دفاع مقدس وارد شد، رشد این دانشگاه آن‌گونه که باید، نبوده است، امیدواریم با مساعدت‌ها و پیگیری‌ها، این دانشگاه بتواند در منطقه جنوب غرب کشور به‌عنوان قطب علمی و محوریت دانشگاه‌های منطقه شناخته شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، دکتر محمد فرهادی در حاشیه جلسه شورای دانشگاه شهید چمران اهواز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: دانشگاه شهید چمران با داشتن بیش از ۵۷۰ عضو هیئت‌علمی، ۱۷ هزار دانشجو و مرجعیتی که در بسیاری از رشته‌ها در زمینه‌های علوم شناختی، آب، زمین‌شناسی و به‌ویژه زمین‌شناسی نفت و گاز دارد، از دانشگاه‌های قدیمی و پر توان کشور محسوب می‌شود که می‌تواند محور توسعه آموزش عالی باشد.

وی افزود: با توجه به این‌که به دلیل پاره‌ای از مشکلاتی که همه دانشگاه‌ها با آن‌ مواجهند و همچنین صدماتی که به این دانشگاه در دوران دفاع مقدس وارد شد، رشد این دانشگاه آن‌گونه که باید، نبوده است امیدواریم با مساعدت‌ها و پیگیری‌ها در جهت رفع کمبود‌ها و مشکلات، این دانشگاه بتواند در منطقه جنوب غرب کشور به‌عنوان قطب علمی و محوریت دانشگاه‌های منطقه و ارتباط بین آن‌ها شناخته شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این سؤال که مشکلات دانشگاه شهید چمران را چگونه ارزیابی کردید، گفت: بخشی از این مشکلات به اعتبارات و بخشی به شیوه جذب هیئت‌علمی، جایگاه استادان و برنامه‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌ها باز می‌گردد.

فرهادی همچنین درباره اهداف خود از این سفر، توضیح داد: با توجه به این‌که ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا و همچنین ۲۰ اسفند روز ملی راهیان نور بود، پس از زیارت یادمان شهدای هویزه جلسه‌ای در دانشگاه صنعتی شهدای هویزه با حضور رؤسای دانشگاه‌های استان برگزار شد؛ همچنین از دانشگاه‌های علوم و فنون دریایی خرمشهر و صنعتی هویزه بازدید به عمل آمد و در دانشگاه شهید چمران نیز جلسه‌ای با اعضای هیئت‌رئیسه برگزار شد.

در این جلسه مباحث خوبی مطرح و آگاهی از فعالیت‌های این دانشگاه بیشتر شد؛ همچنین مشکلات این دانشگاه عنوان شد که پیگیری خواهند شد.