سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی دانشگاه آزاد اظهار داشت: ۸۰ درصد از هرینه‌های جاری دانشگاه از طریق شهریه‌ها تأمین می‌شود.

 

فریدون رهنمای رودپشتی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: میزان درآمد هزینه این دانشگاه بالغ بر ۸ هزار میلیارد تومان است.
وی در خصوص نحوه تأمین این هزینه‌ها بیان کرد: نظام بودجه ریزی دانشگاه به دو بخش تقسیم شده چرا که آگاهی داریم برخی دانشجویان در تأمین مخارج و هزینه‌های دانشگاهی خود دچار مشکل هستند. اما با توجه به اینکه دانشگاه نیز باید در هر صورت اداره شود برنامه‌ریزی‌هایی در این زمینه انجام شده است.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی دانشگاه آزاد  تأکید کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که توسط دانشگاه انجام شده است ۸۰ درصد درآمد دانشگاه از شهریه دانشجویان و تنها ۲۰ درصد آن از طریق سایر فعالیت‌ها تأمین می‌شود.
رهنمای رودپشتی خاطرنشان کرد: این درصد در ایران نسبت به سایر کشورها بسیار متفاوت است چرا که در دانشگاه‌های خارج از کشور میزان این هزینه‌ها به ۶۰ درصد می‌رسد.