سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دبیر فرهنگستان علوم از پذیرش ایران به عنوان عضو هیات اجرایی شبکه علمی آکادمی‌های دنیا خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار علمی ایسنا، دکتر شمس اردکانی در مراسم تجلیل از دکتر مضطرزاده، رییس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و افتتاح ساختمان سبز پژوهشگاه مواد و انرژی با تاکید بر این که ایران از دیرباز یک کشور متمدن و علمی بوده است، گفت: دانشمندان ایرانی همواره بر تارک این تمدن علمی درخشیده‌اند که این امر گواه تمدن عظیم ایران است.

وی با اشاره به جهش‌های علمی کشور در سال‌های اخیر خاطرنشان کرد: این امر موجب شد تا ایران در شبکه‌ علمی آکادمی‌های علوم دنیا که یکی از بزرگترین شبکه‌های علمی دنیا به شمار می‌رود، به عنوان عضو هیات علمی اجرایی این شبکه پذیرفته شود.

به گفته اردکانی آخرین جلسه این شبکه در هفته گذشته در آفریقای جنوبی با حضور ۱۱۰ آکادمی علوم دنیا و ۳۰۰ دانشمند برگزار شد.

دبیر فرهنگستان علوم، پذیرش ایران به عنوان عضو هیات اجرایی این شبکه را نشان از پیشرفت علمی ایران دانست و یادآور شد: این پیشرفت مدیون تلاش‌ها و فعالیتهای افرادی چون دکتر مضطرزاده است که با الگو گرفتن از این افراد، کشور می‌تواند مسیر علم و توسعه را ادامه دهد.

وی همچنین با اشاره به دستاوردهای علمی دانشمندانی چون ابوریحان بیرونی تاکید کرد: دکتر مضطرزاده، ابوریحان بیرونی ما به شمار می‌رود.