402-1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه فنی‌ حرفه‌ای کشور با بیان اینکه هنوز جایگاه این دانشگاه را در کشور باور نداریم، گفت: برای دستیابی به رشد و توسعه در صنعت باید به دانشگاه‌های فنی‌ حرفه ای بها داده شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه همدان، دکتر حسن کی‌پور در مراسم تودیع و معارفه ریاست دانشکده فنی‌ حرفه‌ای استان، افزود: این امر به جز باور این هدف از سوی اعضاء دانشگاه فنی‌ حرفه‌ای محقق نخواهد شد، اما متاسفانه ما هنوز جایگاه این دانشگاه را در کشور باور نداریم به همین ترتیب نمی‌توانیم خودمان را به دیگران ثابت کنیم.

وی عنوان کرد: کارهای تحقیقاتی خوب و در سطح وسیعی در دانشگاه‌های فنی‌ حرفه‌ای کشور انجام شده که ما باید قدر جایگاه خود را بدانیم.

دانشگاه فنی‌ حرفه‌ای می‌تواند معضل ارتباط صنعت و دانشگاه را حل کند

کی‌پور با تاکید بر اینکه دانشگاه فنی‌ حرفه‌ای می‌تواند معضل ارتباط صنعت و دانشگاه را حل کند، اظهار کرد: ما باید همواره تلاش کنیم تا اقدامات خوب در این دانشگاه را تقویت و معایب را برطرف کنیم.

وی دانشگاه فنی‌ حرفه‌ای را حلقه گمشده ارتباط صنعت و دانشگاه دانست و گفت: در حال حاضر بیشتر صنایع موجود در کشور وارداتی هستند اما با ورود دانشجویان نخبه، صنایع توسعه خواهند یافت.

کی‌پور تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه فنی‌ حرفه‌ای دارای فضاهای آموزشی، کاربردی و کارگاه‌های خوبی است اما این فضاها در سطح محدود بوده و به‌روز نیستند که باید در راستای به‌ روزرسانی آن‌ها تلاش مضاعفی صورت گیرد.

وی با اشاره به بودجه‌های در نظر گرفته برای دانشگاه فنی‌ حرفه‌ای، گفت: دانشگاه فنی‌ حرفه‌ای به بودجه نیاز داشته که باید همه استان‌ها با نمایندگان مجلس خود در تماس بوده و به آنها بقبولانند که این دانشگاه نیازمند بودجه بیشتری است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه فنی‌ حرفه‌ای اظهار کرد: حق دانشگاه‌های فنی‌ حرفه‌ای باید مشخص شود و نمایندگان مجلس نیز تلاش کنند تا بودجه‌های این دانشگاه دو برابر شود.

کی‌پور در ادامه با تاکید بر کارآفرینی، تصریح کرد: ما باید با کارآفرینی در راستای درآمدزایی بیشتر تلاش کنیم و تنها به بودجه‌های دولتی اکتفا نکنیم.

صنایع دانشگاه فنی‌حرفه‌ای همتراز نیستند

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های فنی‌ حرفه‌ای کشور، تاکنون فعالیت‌های خوبی در حوزه‌های پژوهشی، مقالات و تحقیقات داشته اما متاسفانه در بخش صنعت در دو سطح مختلف فعالیت می‌کند که با یکدیگر هم‌تراز نیستند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه فنی‌ حرفه‌ای اضافه کرد: صنعت موجود به جز صنایع هسته‌ای و موشکی، مونتاژی بوده و بومی نیست.

وی در بخش دیگری از جمع‌آوری اطلاعاتی در خصوص شهدای دانشگاه فنی‌ حرفه‌ای خبر داد و گفت: هدف ما از این اقدام، شناساندن این افراد به کشور است.

وی در ادامه با بیان اینکه استاندار همدان تاکید بسیاری بر روی مساله اشتغال‌زایی دارد، اظهار کرد: برای رسیدن به این هدف باید به دانشگاه فنی‌ حرفه‌ای اهمیت ویژه‌ای داده شود.

کی‌پور افزود: همچنین می‌توان با در نظر گرفتن وام‌های کم‌بهره و بلاعوض، گام‌های موثری در این مسیر برداشت تا دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی و خروج از دانشگاه، کارآفرینی و اشتغال داشته باشد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه فنی‌ حرفه‌ای در پایان از اقدامات پیش‌رو در خصوص رفع مشکلات استخدام در دانشگاه فنی‌ حرفه ای خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در این مراسم از زحمات “محمود حاجی زین‌العابدینی” رئیس اسبق دانشکده فنی‌ حرفه‌ای همدان تقدیر و شهاب کاظمی به عنوان ریاست این دانشکده معرفی شد.