سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان، گفت: در تعامل با دستگاه‌های مختلف تأکید بر حفظ استقلال، جایگاه و شأن دانشگاه ها از کارهای سنگینی است که بر عهده وزارت علوم قرار دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحسن شفیعی در شورای دانشگاه که با حضور وزیر علوم، فناوری و تحقیقات در سالن جلسات ریاست دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، اظهار کرد: حضور میدانی فرصتی برای درک حقایق و لمس شرایط موجود ایجاد می‌کند که مایه تقویت روحیه مدیران خواهد بود.

وی افزود: همدلی جامعه دانشگاهی خوزستان قابل قدردانی است. حجم مشکلات بسیار زیاد است و اگر این همدلی نبود قطعا وضعیت طور دیگری بود. تلاش ها در حد اعلا انجام می شود اما در بخشی از کارها نیاز به حمایت وزارتخانه احساس می شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان، تصریح کرد: در جامعه دانشگاهی شأن نخست معلمی است و مدیریت شأن دوم است. جایگاه معلمی با مدیریت شایسته ارتقا پیدا می کند و اگر مشکلی ایجاد شود، تنها مدیریت لطمه نمی خورد بلکه یک معلم لطمه می‌بیند به همین دلیل باید با این دید به مدیران دانشگاه‌ها نگاه کرد و نه به عنوان روسای دانشگاه بلکه آنها را باید به عنوان معلم درنظر گرفت.

وی با تأکید بر حفظ جایگاه دانشگاه گفت: دانشگاه در انقلاب و دفاع مقدس نقش بزرگی را ایفا کرده و اکنون نیز خروجی دانشگاه ها موجب افتخار و مباهات کشور است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان، عنوان کرد: در تعامل با دستگاه های مختلف تأکید بر حفظ استقلال، جایگاه و شأن دانشگاه‌ها از کارهای سنگینی است که بر عهده وزارت علوم قرار دارد. امیدواریم این حضور مایه خیر و برکت برای دانشگاه‌های خوستان باشد.