58-46.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  ‌سرپرست دانشگاه بین المللی چابهار گفت: دانشگاه‌های “بین المللی چابهار” و “علم صنعت ایران” تفاهم نامه مشترک امضاء کردند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان،”علی اصغر تباوار” با بیان این که این دانشگاه با هدف تعمیق، توسعه و ارتقاء زمینه های همکاری مشترک، بهره مندی از ظرفیت های موجود، افزایش تعاملات دو جانبه، توسعه کمی و کیفی خدمات به گروه های مخاطب و اتخاذ سیاست ها، برنامه ها و اقدامات موثر و کارآمد در راستای اهداف سند چشم انداز و سیاستهای کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تفاهم نامه همکاری مشترک با دانشگاه “علم و صنعت ایران” امضا کرده است افزود: این ارتباط هدفمند در زمینه های علمی، تحقیقاتی، آموزشی و پژوهشی و توسعه گسترش همکاری های مشترک و بهره مندی از امکانات و توانمندی های طرفین در راستای توسعه کشور و لزوم حرکت انقلابی در مسیر رفع موانع و مشکلات علمی، فنی، مدیریتی و اجرایی است.

وی در ادامه اضافه کرد: حمایت و استفاده بهینه از توانمندی های علمی، آموزشی، پژوهشی در پروژه ها و تحقیقات استانی و ملی با عنایت به ظرفیت های موجود و مخاطبین، موضوع کلی این تفاهم نامه همکاری مشترک می باشد.

وی اظهار کرد: بر اساس این تفاهم نامه دانشگاه بین المللی چابهار شرایط و ضوابط آموزشی و پژوهشی دانشگاه علم وصنعت ایران را به منظور افزایش کیفیت تحصیلی ضمن رعایت استانداردهای آموزشی خود اجرا می کند.

وی بیان کرد: از دیگر زمینه های همکاری های فی مابین برگزاری دوره های تحصیلی در مقاطع فوق لیسانس، دکتری و فوق دکتری را از طریق دانشکده های آن دانشگاه جهت افزایش کیفی دوره های تحصیلی، تامین اساتید و نیروهای متخصص حسب درخواست دانشگاه بین المللی چابهار و نیاز های مشورتی هر کدام از دوره های آموزشی می باشند.

“تباوار” خاطرنشان ساخت: همکاری در زمینه پیشبرد دوره های آموزشی موجود دانشگاه بین المللی چابهار و دوره های مشترک خارجی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سطوح کارشناسی ارشد، دکتری و فوق دکتری، اجرای دوره‌های آموزشی و اجرای پروژه های پژوهشی مورد توافق طرفین از جمله موضوعات این تفاهم نامه هستند.

وی دیگر زمینه های این تفاهم نامه مشترک را همکاری و مشارکت در برگزاری سمینارها و کارگاه های آموزشی در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی، همکاری در زمینه های انتشاراتی و اطلاع رسانی، برگزاری دوره های مشترک به صورت مجازی در سطوح مختلف، ایجاد پایگاه علمی مشترک بر روی شبکه جهانی اطلاع رسانی (اینترنت) از طریق اختصاص فضاهای مورد نیاز هر یک از دانشگاه ها در پایگاه های همدیگر عنوان کرد.