1432021115233_111146.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دفاتر استانی نهاد رهبری در دانشگاه‌های لرستان گفت: مسائلی که روی اخلاق اجتماعی تأثیر می‌گذارد خیلی مهم‌ بوده و انتظار ما این است که مسائل فرهنگی در خوابگاه‌ها جدی گرفته شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حجت‌الاسلام سیداسماعیل حسینی در نشست استانی دست‌اندرکاران فرهنگی و اجتماعی لرستان با موضوع بررسی راه‌کارهای پیشگیری و مقابله با معضلات اخلاق اجتماعی دانشجویان استان، افزود: عالمان و بزرگان شیعه و سنی از عصمت، عفت و حیای حضرت فاطمه زهرا(س) خیلی صحبت‌ها کرده‌اند، که جامعه امروز ما به این بُعد از شخصیت حضرت فاطمه(س) نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه عفت و حیای زنان شیعی لرستانی زبان‌زد خاص و عام است، اظهارکرد: غیرت مردان و زنان لرستانی بی‌عفتی و بی‌حیایی برخی‌از افراد جامعه را برنمی‌تابد، لذا در این مکان جمع شده‌ایم که برای درمان و پیشگیری از این معضل اجتماعی به‌ویژه در محیط‌های خوابگاهی چاره‌ای بیاندیشیم.

رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان لرستان ادامه داد: انسانی که نسبت به جامعه خودش احساس مسئولیت داشته باشد، نسبت به جوانانی که با پوشش نامناسب و پوششی که برازنده یک مسلمان نیست، وارد جامعه می‌شود، احساس مسئولیت می‌کند و حداقل وظیفه خود را تذکر لسانی به آن جوان می‎داند.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه اگر مسئول خوابگاهی فقط به فکر مسائل مالی خودش باشد کار درستی نیست، بیان کرد: دنیا و آخرت انسان از همین فکرهای غلط ضربه می‌بیند، بنابراین از گروه نظارتی خوابگاه‌ها انتظار داریم که نظارت‌های خود را بیشتر و قوی‌تر کنند.

وی افزود: ما باید خطر بی‌بندوباری و بی‌حیایی را که رسانه‌های جمعی مانند ماهواره‌ها و شبکه‌های اجتماعی به آن دامن می‌زنند، جدی بگیریم، این موضوع را در بین جوانان خود نهادینه کنیم که برازنده یک زن مسلمان نیست که خودش را مانند یک کالا عرضه کند.

رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان لرستان تصریح کرد: زنگ خطر این مسائل در کشور به صدا درآمده است، اگر ما اکنون در این مورد چاره‌جویی نکرده و جلوی آن‌را نگیریم تمام افرادی که در این زمینه مسئولیتی داشته و به آن عمل نکرده‌اند، در همه اتفاقاتی که در این راستا بیفتد در آن سهیم و شریک جرم هستند.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه منافع مالی خوابگاه‌ها باید تضمین شود، اظهار کرد: مشکلات مالی خوابگاه‌ها و دانشجویان باید پیگیری شده و مسائل فرهنگی نیز پُررنگ‌تر پیگیری شود، که در این راستا ما تاکنون کرسی‌های آزاداندیشی و کارگاه‌های آموزشی زیادی را با موضوع عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها برگزار کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اهمیت موضوع خوابگاه‌ها و اینکه محل اسکان و زندگی دختران و پسران ما و آینده‌سازان مملکت است، لازم است که نهضتی تحت‌عنوان نهضت خوابگاه‌سازی ایجاد شود، مانند نهضت مسجدسازی و مدرسه‌سازی که در سطح کشور صورت گرفت.

رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان لرستان عنوان کرد: اگر خوابگاه‌های خودگردان بستر را برای اجرای برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و مذهبی فراهم کنند، نهاد رهبری این آمادگی را دارد که به آن‌ها کمک کند.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه مسائلی که روی اخلاق اجتماعی تأثیر می‌گذارد خیلی مهم‌تر است، گفت: انتظار ما این است که مسائل فرهنگی در خوابگاه‌ها جدی گرفته شود.