نشست خبری محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشورسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون رئیس جمهور با اشاره به اختصاص ۴۰۰ میلیون دلار برای نوسازی تجهیزات کارگاهی، آزمایشگاهی مورد نیاز دانشگاه ها گفت: تصویب این اعتبار در مجلس باعث به روز شدن تجهیزات می شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، دانشکده معماری و هنر دانشگاه گیلان با مساحت ۱۰۵۰۰ متر مربع در چهار طبقه و با هزینه ای بالغ بر ۹۵ میلیارد ریال با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور افتتاح شد.

محمدباقر نوبخت در این مراسم، سال ۱۳۹۵ را سالی سخت از لحاظ مالی برای دولت خواند که با دو رخداد امیدبخش، اثربخش و شادی آفرین همراه بود؛ اولین رخداد را برداشتن زنجیر تحریم های ظالمانه از پاهای ملت ایران عنوان کرد و آن را گشایشی در توسعه ارتباطات و صنایع کشور خواند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز کشور قدرت انتخاب در میان طرف های تجاری اش را دارد عنوان کرد که دیگر مانند زمان تحریم نیست که یک کشور به بهانه تحریم هر قیمتی روی کالایش بگذارد و ما نیز مجبور باشیم آن را بخریم.

وی رخداد امیدبخش و شادی آور دیگر را شرکت گسترده مردم در انتخابات هفتم اسفند دانست و شرکت مردم در انتخابات را نشان دهنده تأیید حرکت اعتدال گرایانه دولت خواند و آن را نشان دهنده یک پیوستار عمیق فرهنگی، عمومی و احساسی میان مردم در جامعه دانست.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اشاره به درآمد نفتی کشور در مقایسه با سال ۱۳۹۰، از مطالبات و انتظارات به حق مردم از دولت اشاره کرد و دولت را در برآوردن این انتظارات با کاستی و کمبود منابع مواجه دانست.

معاون رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اقدامات دولت در کاهش روند فزاینده تورم، و تبدیل رشد منفی شش درصد اقتصادی به رشد مثبت، گفت: اگر قرار است اقتصاد مقاومتی بر پایه دانش، بنیان شود، باید روی پژوهش سرمایه گذاری کنیم.

 نوبخت در پایان با اشاره به اختصاص ۴۰۰ میلیون دلار برای نوسازی تجهیزات کارگاهی، آزمایشگاهی و سایر تجهیزات مورد نیاز دانشگاه ها، تصویب این اعتبار را در مجلس باعث به روز شدن تجهیزات و استفاده بیشتر اساتید و دانشجویان دانست.