1427816483182_ali anvar-20.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دانشجویان دانشگاه تهران برای شرکت در اردوی راهیان نور با بدرقه رسمی مسؤلان دانشگاه به مناطق مناطق عملیاتی هویزه، فکه و شلمچه اعزام شدند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، ۸۵۰ دانشجوی دانشگاه تهران در قالب اردوی راهیان نور، روز چهارشنبه با بدرقه رسمی محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران، مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران، تنی چند از مدیران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران و جمع کثیری از استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه تهران، این دانشگاه را به قصد دیدار مناطق جنگی جنوب کشور ترک کردند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از دفتر ارتباطات و امور رسانه‌ی معاونت فرهنگی دانشگاه تهران، ۴۰۰ دانشجوی دختر و ۴۵۰ دانشجوی پسر در قالبی اردوی راهیان نور به مناطق جنوب کشور عزیمت کردند.

مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران در حاشیه مراسمی که به منظور بدرقه کاروان راهیان نور این دانشگاه برگزار شده بود گفت: «خوشبختانه هرسال که می گذرد اشتیاق دانشحویان برای ثبت نام در این اردو و حضور در مناطق جنگی جنوب بیشتر می شود. بطوریکه امسال اردوی راهیان نور دانشگاه تهران شامل ۸۵۰ دانشجوی دختر و پسر می باشد».

سرسنگی نقش این اردو را در فضای فرهنگی دانشگاه تهران مثبت عنوان کرد و افزود: «حضور پرشور نسل جوان و دانشجویان دانشگاه در اردوی راهیان نور خط بطلانی بر تحلیل های رسانه های غربی است که معتقدند نسل جوان رابطه خود را با ارزش های انقلابی قطع کرده است».

معاون فرهنگی دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخن خود به تاثیر این گونه اردوها بر روحیه دانشجویان اشاره کرد و گفت: «حضور دانشجویان و فرهیختگان جوان جامعه در مناطق جنگی موجب آن می شود تا پیوند این نسل با نسل های قبل تر آنها محکم تر شود و بسیاری از مفاهیم ارزشمند مربوط به فرهنگ جهاد و شهادت در ذهن دانشجویان زنده شود».

سرسنگی در انتهای سخنان خود اظهار امیدواری کرد: که در سال آینده ضمن برگزاری باشکوه‌تر اردوی راهیان نور، اردوهای زیارتی دیگر نیز برای دانشجویان این دانشگاه ترتیب داده شود و تلاش گردد تا بخش بیشتری از دانشجویان بتوانند در این اردوها شرکت کنند.

اردوی راهیان نور دانشگاه تهران همه ساله با محوریت بسیج دانشجویی این دانشگاه و همکاری معاونت فرهنگی و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برگزار می‌شود. دانشجویان دانشگاه تهران امسال در قالب دو کاروان مجزا، خواهران و برادران، از مناطق عملیاتی هویزه، فکه و شلمچه بازدید به عمل خواهند آورد. برگزاری حلقه های گرده‌ای با سه محور حوزه جهان اسلام، اقتصاد مقاومتی و مطالبه گری تخصصی از جمله برنامه های این اردو خواهد بود.