1425711862612_000726[1].jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  در یک پایان‌نامه کارشناسی ارشد میزان رعایت اصول طراحی در تدوین کتاب‌های درسی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، فاطمه احمدی دهرشید، دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی آموزشی دانشگاه اصفهان در پایان‌نامه خود تحت عنوان “بررسی میزان رعایت اصول طراحی در تدوین کتاب‌های درسی (فارسی، علوم و ریاضی) پایه دوم ابتدایی از نظر معلمان زن استان‌های اصفهان و تهران در سال تحصیلی ۱۳۹۳-۹۴” به بررسی پژوهش و نظر معلمان زن استان‌های اصفهان و تهران در مورد این کتاب‌ها پرداخته است.

در این پایان‌نامه اصول طراحی مدون، چگونگی و میزان رعایت این اصول مورد بررسی قرار گرفت. روش کار این پژوهش نیز پرسش‌نامه و مصاحبه بود که پرسش‌نامه توسط محقق ساخته و مصاحبه نیز با معلمانی انجام گرفت که در این زمینه تجربیات بسیاری داشتند.

علت انتخاب این موضوع، نزدیکی رشته برنامه‌ریزی آموزشی با آموزش و تغییر و تحولاتی است که هرساله در کتاب‌های درسی صورت می‌گیرد. به همین منظور، این پژوهش به بررسی میزان این تغییرات و تأثیر آنها بر یادگیری دانش‌آموزان پرداخته است.

یکی از نتایجی که از این پژوهش می‌توان گرفت این است که تغییر و تحولاتی که در کتاب‌های درسی صورت می‌گیرد بر اساس نظر متخصصان و معلمان باشد و بازخوردی نیز از دانش‌آموزان گرفته شود که آیا از این کتاب خوششان می‌آید یا نه؟ چون این موارد در یادگیری بهتر دانش‌آموزان تأثیر می‌گذارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا؛ این پایان‌نامه به راهنمایی احمدرضا نصر اصفهانی در دانشگاه اصفهان دفاع شد.