IMG01184844.jpg سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قم – مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان ویژگی‌های آیت‌الله العظمی فاضل لنکرانی، آن مرجع تقلید را دارای شخصیت چندبعدی توصیف کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری شامگاه پنجشنبه در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال آیت‌الله العظمی فاضل لنکرانی که با حضور شخصیت‌های حوزوی و استانی در مسجد اعظم برگزار شد، از آیت‌الله فاضل لنکرانی به عنوان عالم عامل یاد کرد که هر آنچه خود از دستورات دینی عمل می‌کرد را به مردم توصیه می‌کرد.

امام جمعه قم، آیت‌الله فاضل لنکرانی را فقیه وارسته، مجاهد خستگی ناپذیر، خدمتگذار به مکتب اهل بیت(ع) و مفسر بزرگ قرآن دانست و افزود: سخن گفتن درباره چنین شخصیتی که دارای شخصیت چند بعدی و آثار و برکات فراوان است، کاری بس دشوار است.

معاون جامعه مدرسین، هدایت مردم و جلوگیری از انحراف جامعه را از وظایف مهم علمای دین در عصر غیبت ذکر کرد و گفت: تنها عالمان واقعی که اهل عمل هستند می‌توانند این بار سنگین را به دوش بکشند.

به گفته آیت‌الله حسینی بوشهری، در قرآن کریم بیش از ۸۰ بار به علم و عالم اشاره شده و این اهمیت جایگاه عالمان دین را می‌رساند.

وی با اشاره به احادیثی که به مقام ویژه فقاهت در عصر غیبت اشاره دارد، تأکید کرد: فقیه در جامعه همچون چراغی پرفروغ نورافشانی می‌کند و به سبب دانش و نقش‌آفرینی ویژه فقها، لباس کرامت انسانی بر آنها پوشیده شده است.

امام جمعه قم به نقش آفرینی آیت‌الله فاضل لنکرانی و سایر عالمان دین در هدایت مردم اشاره کرد و خداترسی و سودمندی به حال جامعه را از شاخصه‌های علمای دین برشمرد.

آیت‌الله حسینی بوشهری با بیان اینکه علما مرزبانان اعتقادی و دینی جامعه هستند، تصریح کرد: دشمنان تلاش می‌کنند از طریق شبهه افکنی، ایمان و اعتقادات مردم را سست کنند و در این شرایط جایگاه علمای دین در مرزبانی اعتقادی و دینی و هدایت مردم روشن می‌شود.