45-8.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان از رقابت ۲۰۶۹ متقاضی در جشنواره دانشجوی نمونه سال ۹۵_۹۴ از ۱۶۴ دانشگاه سراسر کشور خبر داد.

دکتر ابوالحسن ریاضی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،گفت:آخرین مهلت ثبت نهایی درخواست متقاضیان شرکت در جشنواره دانشجوی نمونه سال ۹۵_۹۴ در ۳۰ بهمن ماه به اتمام رسید و در مجموع ۶۹۰۰ نفر متقاضی شرکت در جشنواره مذکور موفق به ثبت نام اولیه در سامانه شده بودند.با توجه به درخواست متقاضیان و مسئولین دانشگاه فرصت ثبت‌نام تمدید شد که در مهلت تمدید شده، ۲۰۲۳ نفر موفق به تکمیل درخواست خود در سامانه دانشجوی نمونه و ثبت نهایی پرونده خویش شدند و سایر افراد به علت نداشتن حداقل های شرایط ورودی مطابق با آئین نامه دانشجوی نمونه سال ۹۵_۹۴ موفق به ثبت نهایی نشدند.

ردیف عنوان تعداد
۱ ثبت‌نام شدگان نهایی در دانشگاه‌های وزارت علوم ۱۵۴۸ نفر
۲ ثبت‌نام شدگان نهایی در دانشگاه‌های وزارت بهداشت ۲۹۴نفر
۳ ثبت‌نام شدگان نهایی در دانشگاه آزاد اسلامی ۷۱ نفر
۴ ثبت‌نام شدگان نهایی در دانشگاه پیام‌نور ۱۹ نفر
۵ ثبت‌نام شدگان نهایی در دانشگاه فرهنگیان ۱۳۷نفر
۶ جمع کل ثبت‌نام متقاضیان جشنواره دانشجوی نمونه سال ۹۴ ۲۰۶۹ نفر

عضو شورای سیاست گذاری جشنواره دانشجوی نمونه در ادامه درمورد دانشگاه‌های متقاضی شرکت در جشنواره دانشجویان نمونه توضیح داد: ۴۸ دانشگاه در حوزه علوم پزشکی،۱۱۲ دانشگاه در حوزه وزارت علوم و ۳ دانشگاه جامع (آزاد اسلامی، فرهنگیان و پیام نور) در مقاطع و گروه های آموزشی شش‌گانه علوم انسانی، علوم مهندسی، علوم پایه، هنر، کشاورزی و دامپزشکی و علوم پزشکی در جشنواره دانشجوی نمونه سال جاری دارای متقاضیانی بوده‌اند. در مجموع دانشجویان از ۱۶۴ دانشگاه در کل کشور در جشنواره دانشجوی نمونه سال ۹۵_۹۴ شرکت نموده‌اند.

آمار شرکت کنندگان به تفکیک مقاطع تحصیلی

وزارت علوم

مقطع تحصیلی تعداد
کارشناسی ۲۱۶
کارشناسی ارشد ۴۷۶
دکتری حرفه‌ای ۳۸
دکتری تخصصی ۸۱۶
دکتری تخصصی بالینی ۳

وزارت بهداشت

مقطع تحصیلی تعداد
کارشناسی ۷۱
کارشناسی ارشد ۶۳
دکتری حرفه‌ای ۶۳
دکتری تخصصی ۸۶
دکتری تخصصی بالینی ۱۱

دانشگاه آزاد اسلامی

مقطع تحصیلی تعداد
کارشناسی ۱۱
کارشناسی ارشد ۴۱
دکتری تخصصی ۱۸

پیام‌نور

مقطع تحصیلی تعداد
کارشناسی ۸
کارشناسی ارشد ۴
دکتری تخصصی ۷

فرهنگیان

مقطع تحصیلی تعداد
کارشناسی ۱۳۷

بر اساس این گزارش،دکتر صدیقی،رییس سازمان امور دانشجویان چندی پیش در یک نشست خبری با بیان اینکه تعداد دانشجویان نمونه سال ۹۴_۹۳، ۶۰ نفر بود در مورد تعداد دانشجویان سال ۹۵_۹۴ اظهار کرد: عدد نهایی مشخص نیست اما ممکن است تعداد این دانشجویان نسبت به دانشجویان سال ۹۴ با هدف ارتقای کیفیت کمتر باشد. در هر صورت سهم وزارت بهداشت یک سوم و سهم وزارت علوم دو سوم است.مقدمات تقدیر از دانشجویان نمونه از ۱۵ فروردین سال ۹۵ آغاز می‌شود و در ۳۱ فروردین پایان می‌یابد و نهایتا مراسم تقدیر در اردیبهشت ماه سال ۹۵ انجام می‌شود.