سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس مرکز توسعه و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اظهار کرد: تعداد مراکز رشد تاکنون به ۸۵ عدد رسیده و معاونت علمی نیز از برخی حراج‌های آن حمایت می‌کند.

 

داوود ثمری رئیس مرکز توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در حال حاضر تعداد مراکز رشد در دانشگاه به ۸۵ مرکز رسیده است که از این تعداد بیش از ۶۸۵ هسته فناور وجود دارد.
وی در ادامه افزود: این هسته‌های فناور باید به شرکت‌های دانش‌بنیان تبدیل شوند تا با ورود به بازار کار بتوانند با فرآیند تجاری‌سازی نتایج تحقیقات خود را ارائه کرده و در نهایت تولید ثروت داشته باشند.
رئیس مرکز توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز تاکنون از چندین طرح از جمله طرح «نانورس» حمایت‌هایی را صورت داده است.
ثمری افزود: محصولات این هسته‌های فناور که مربوط به مراکز رشد دانشگاه هستند شامل دستگاه PCR و هیبریدها است که دارای ساختارهای خوبی بوده و دانشجویان و اساتید می‌توانند از این مشکلات زیرساختی در جهت تحقیقات خود استفاده بهینه را داشته باشند.