حوزه علمیه خواهران سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به آسیب‌هایی که در جامعه وجود دارد، گفت: جامعه امروز نیازمند ترویج معارف فاطمی توسط طلاب علوم دینی است.

معصومه ظهیری، معاون تربیتی فرهنگی جامعه الزهرا(س) در گفتگو با خبرنگار مهر، از برگزاری آیین عزاداری به مناسبت شب شهادت حضرت فاطمه(س) و روز شهید همزمان با ۲۲ اسفند ماه  در جامعه الزهرا(س) خبر داد و افزود:  در این آیین قبور شهدای گمنام جامعه الزهرا(س) با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس عطرافشانی خواهد شد.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه الزهرا(س) گفت: این آیین عزاداری ویژه بانوان است و اساتید، کارمندان، طلاب و خانواده‌های آنها می‌توانند در آن شرکت کنند.

وی اظهار داشت: سخنران این مراسم حمیده عبداللهی استاد حوزه و دانشگاه است و مداح آن خانم سرکشیکیان خواهد بود.

ظهیری گفت: آیین عزاداری به مناسبت شب شهادت حضرت فاطمه(س) و روز شهید ساعت ۱۶ روز شنبه در حسیینه امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

معاون تربیتی فرهنگی جامعه الزهرا(س) با بیان این که برگزاری این مراسم در آستانه سال نو می‌توانند فرهنگ و معارف فاطمی را به خانواده‌های طلاب و افراد مرتبط با حوزه یادآوری کند، تصریح کرد: باید تا جایی که می‌توانیم در ایام سال نو سعی کنیم فرهنگ فاطمی را در جامعه ترویج دهیم زیرا بسیاری از مردم به واسطه وضعیت بعد اقتصادی و معیشتی دچار مشکل هستند و نباید با فخرفروشی و تجمل‌گرایی موجب آزار این قشر شویم بلکه باید از ساده زیستی حضرت زهرا(س) الگوبرداری کرده و این ساده زیستی را به خصوص در ایام عید در جامعه ترویج کرده و به آن عمل کنیم.

ظهیری خاطرنشان کرد: انس مستمر با فرهنگ فاطمی می‌تواند بسیاری از مشکلات خانواده و جامعه امروزی را حل کند و ریشه بسیاری از مشکلات امروزی در تجمل‌گرایی و دوری از فرهنگ و معارف فاطمی است.