سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  آخرین جلسه شورای ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۴ با حضور جمعی از فعالان و کارشناسان دبیرخانه به منظور بررسی پیش‌نویس برنامه‌های راهبردی در سال ۹۵ تشکیل شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، مهندس سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز ضمن قدردانی از تلاش‌های اعضای شورای ستاد، با تاکید بر لزوم اعمال اولویت‌بندی در حوزه صنایع فرهنگی در جهت کارآمدی بیشتر ستاد در سال آتی به اعلام معیارهایی همچون سازگاری با شاخص‌­های دانش‌­بنیان و مجاورت با فناوری‌ها و صنایع سخت و رویکردهایی نظیر مزیت محور، فرصت محور و اقتدار محور بودن به عنوان ضوابط تعیین اولویت در برنامه‌های سال آینده ستاد اشاره کرد.

وی اولویت‌های موضوعی سال آینده ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز را در هشت محور اسباب بازی، بازی‌های رایانه‌­ای، تولید محتوای دیجیتال (محتوای آموزشی)، پویانمایی، سینما، پی‌نمایی، صنایع دستی و طراحی برشمرد.

در ادامه دبیر ستاد توسعه فناوریهای نرم و هویت ساز معاونت علمی، ساختار اقدامات مد نظر برای برنامه سال آینده ستاد را در ۵ بخش نظارت و سیاستگذاری، ترویج و گفتمان سازی، زیرساخت، هدایت و جهت دهی و حمایت های مقطعی تببین و تشریح کرد.

پس از آن هریک از اعضا به ارائه پیشنهاداتی درخصوص برنامه سال آینده ستاد پرداختند که از جمله آنها می‌توان به لزوم توجه به مزیت‌سنجی به عنوان ضابطه تعیین اولویت و رشته پیوند فعالیتهای گوناگون ستاد در بخش‌های مختلف مرتبط با آن، همکاری گسترده‌تر ستاد با دانشکده‌های علوم انسانی و توجه بیشتر به صنایع دستی و کاهش اولویت­‌های موضوعی ستاد به پنج مورد و ساختار اقدامات مد نظر به دو بخش در هر مورد از اولویت‌های موضوعی، ضرورت تعامل بیشتر ستاد با بخش خصوصی و بستر فرهنگی مردمی همچنین لزوم در نظر گرفتن اطلاعات و دانش بازارسنجی برای تعیین برنامه‌های ستاد بویژه با توجه به شرایط پسابرجام اشاره کرد.

بنا بر این گزارش، لزوم کاهش همپوشانی فعالیتهای ستاد با سایر نهادها و عدم ضرورت جنبه آموزشی در تولید محتوای دیجیتال با توجه به اولویت‌های ستاد از دیگر پیشنهادات عنوان شده در سال ۹۵ است که می‌توان از آن نام برد.

حسب توافق بدست آمده در جلسه، مقرر شد تمام اعضای شورای ستاد نظرات کارشناسی و پیشنهادات خود را در باب اولویت‌های موضوعی و برنامه پیشنهادی ارائه شده، به صورت مکتوب ارسال کرده تا در جلسه اول شورای ستاد در سال ۱۳۹۵ مورد بحث و بررسی و تصویب قرار گیرد.