دکتر حسین سالار آملی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از سفر یک‌هزار و ۴۸۴ هیات خارجی به کشور در سال جاری خبر داد و گفت: در دوران پساتحریم با بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ دنیا همکاری علمی و فناوری داشته‌ایم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، حسین سالارآملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل امروز در حاشیه نشست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: در سال جاری یک‌هزار و ۴۸۴ هیات خارجی به داخل کشور سفر کرده اند. در دوره پساتحریم ما با بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ دنیا همکاری علمی و فناوری داشته ایم.

وی افزود: رئیس جمهور سوئیس که اخیرا وارد کشور شد، اعلام کرد دو چیز برای من مهم است؛ یکی توسعه مسائل تجاری و دیگری نیز توسعه مسائل علم و فناوری.

وی افزود: دکتر فرهادی یکماه پیش به فرانسه سفر داشت، در آن سفر رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد توسعه فعالیت‌های علم و فناوری برای ما جایگاه ویژه‌ای دارد.

سالارآملی اضافه کرد: خانم فدریکا موگرینی، وزیر امور خارجه ایتالیا که پنج ماه پیش به ایران سفر داشت، یکی از محورهای خود را توسعه مباحث علم و فناوری عنوان کرد.