راهیان نور خوزستان سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – حدود ۵۰۰ دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران در قالب اردوی راهیان نور ظهر روز چهارشنبه ۱۹ اسفند راهی مناطق عملیاتی ۸ سال دفاع مقدس شدند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، این دانشجویان به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران و با همکاری و پشتیبانی معاونت دانشجویی دانشگاه در اردوی راهیان نور شرکت کردند.

میرزایی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص برگزاری اردوی راهیان نور گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که همواره می فرمایند یاد و خاطره شهدا می بایست زنده نگه داشته شود، هر ساله بازدید از مناطق جنگی در دانشگاه ها به همین منظور انجام می گیرد. 

وی افزود: امسال حدود پانصد دانشجوی دانشگاه را در قالب ۲۷۰ دانشجوی خواهر و ۲۳۰ دانشجوی برادر ثبت نام و بوسیله قطار عازم مناطق جنوب خواهند شد.

مسئول برگزاری اردوی راهیان نور ادامه داد: دانشجویانی که در این اردوها شرکت می کنند، عموما متولدین دهه ۷۰ به بعد هستند که جنگ را تجربه نکرده اند و این فرصت برایشان مهیا می شود تا ضمن آشنایی با مناطق جنگی، روحیه انقلابی، شهادت طلبی و جهادی آنها بیش از پیش شود و مرور خاطرات برای نسلی که جنگ را ندیده و لمس نکرده است، مطمئنا در آینده مفید خواهد بود.

میرزایی در ارتباط با برنامه هایی که طول اردو برای دانشجویان در نظر گرفته شده است، گفت: با افتتاحیه در دوکوهه مراسم بازدید از مناطق ۸ سال دفاع مقدس آغاز می شود و پس از آن به سمت مناطق عملیاتی فتح المبین خواهیم رفت.

وی گفت: در روزهای جمعه تا یک شنبه ۲۱ تا ۲۳ اسفندماه ۹۴ نیز از مناطق عملیاتی هور، هویزه، طلاییه، شلمچه و فکه بازدید و در طی اردو هم، فعالیت های گسترده فرهنگی در قالب بازدیدها از مسابقات فرهنگی، عکاسی و گردش های شبانه را برای دانشجویان اجرا می کنیم.