سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – وزیر علوم گفت: از ابتدای سال ۹۴ ۳۲۲ رشته دانشگاهی مورد بازنگری قرار گرفته‌اند.

 

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری که امروز چهارشنبه ۱۹ اسفند ماه در محل وزارت علوم برگزار شد؛ اظهار داشت: امسال در حوزه آموزشی دانشگاه‌ها واحدهایی را دنبال کرده‌ایم از جمله تدوین ۲۸ مورد از برنامه‌های درسی و آماده‌سازی ۲۲ مورد از آنها بوده است همچنین بازنگری آیین‌نامه استعدادهای درخشان، تدوین مجدد آیین‌نامه تحصیلی از مقطع کارشناسی به دکتری، تصویب ۳ هزار و ۷۰۰ رشته‌ی جدید در مراکز آموزش عالی، بررسی ۹ هزار رشته محل در دانشگاه آزاد اسلامی و سطح‌بندی مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی از برنامه‌های وزارت علوم بوده است.
وی افزود: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های وزارت علوم کاربردی کردن ۳۲۲ رشته دانشگاهی بوده است که به تدریج از اوایل سال آینده بر روی سایت قرار خواهد گرفت لازم به ذکر است از میان ۲۷۰ رشته دانشگاهی نیز ۷۰ درصد آنها بازنگری شده‌اند.
وزیر علوم در ادامه گفت: مسئله تقویت زیرساخت‌های علمی آزمایشگا‌ه‌ها و کارگاه‌ها باید تکمیل شود بر این اساس شبکه آزمایشگاهی علمی کشور تکمیل شد و در دانشگاه‌ها ۱۲۰ آزمایشگاه مرکزی راه‌اندازی شده است که تاکنون ۲۶۳ مرکز علمی عضو این شبکه شاعا شدند.
فرهادی در خصوص پرداخت وام‌های دانشجویی اظهار داشت: تاکنون به ۲۸۲ هزار دانشجو بالغ بر ۳۷ میلیارد تومان وام ارائه شده که بعد از فارغ‌التحصیلی باید بازپرداخت خود را انجام دهند.
وی همچنین افزود: در زمینه وام‌های اشتغال و ازدواج صندوق رفاه 40 میلیارد تومان به دانشجویان اختصاص داده است به طوری که برای وام ازدواج ۴ میلیون تومان و اشتغال ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد همچنین مادران دانشجوی شیرده می‌توانند ۲ میلیون تومان از صندوق دانشجویی وام دریافت کنند.
وزیر علوم تأکید کرد: صندوق رفاه برای حمایت از دانشجویان دکتری ۲۰ میلیارد تومان به بیش از ۸۸۰ دانشجوی دکتری داده است.
این خبر در حال تکمیل است.