1436077566940_635716852804109134.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد با اشاره به بازنگری و ایجاد سرفصل‌های جدید درسی گفت: برخی از سرفصل‌های درسی نیاز به بروزرسانی دارند که این مساله در حال بررسی است از طرفی ممیزی رشته‌ها و تغییر ظرفیت‌ در سال ۹۵ صورت می‌گیرد. ظرفیت سال ۹۵ براساس امکانات، تجهیزات و ظرفیت علمی هر واحد تعیین خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر فرهاد حسین‌زاده لطفی در مراسم تجلیل از برگزیدگان علمی دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن ارائه گزارش عملکرد هیات ممیزه این دانشگاه و سیاست‌های حوزه آموزش در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ممیزی و ارتقای اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی از اول مهر ۹۲ آغاز و تا ۱۶ اسفند ۹۴ ادامه داشت، در ممیزی‌های سال ۹۲ ،۵۳۰ عضو، سال ۹۳، ۱۲۶۷ عضو و در سال جاری ۱۴۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی ارتقای مرتبه علمی داشته اند.

حسین‌زاده لطفی ادامه داد: سال ۹۲ از مرتبه آموزشیاری به مربی ۶ نفر، سال ۹۳ ، ۱۶ عضو و سال ۹۴ ، ۱۰ عضو ارتقا داشته اند. همچنین در مرتبه مربی به استادیاری در سال ۹۲، ۴۹۶ نفر، در سال ۹۳، هزار و ۹۶ نفر و در سال ۹۴، ۱۰۷۸ عضو هیات علمی تمام وقت از مربی به استادیاری ارتقا پیدا کرده اند.

وی افزود: از مرتبه استادیاری به دانشیاری در سال ۹۲، ۲۷ عضو، سال ۹۳، ۱۳۵ عضو و در سال جاری ۲۵۷ عضو هیات علمی توانستند به مرتبه دانشیاری رای مثبت کسب کنند. همچنین از دانشیاری به استادی در سال ۹۲، یک مورد در سال ۹۳، ۲۰ عضو و در سال جاری ۵۵ نفر ارتقاء داشته اند. که نشان از برگزاری منظم جلسات هیات ممیزه و بررسی به روز پرونده ها است.

وی به تاکیدات رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به کیفی‌سازی اشاره کرد و افزود: این آمارها نشان می‌دهد، هیات ممیزه همه پرونده‌ها را به موقع بررسی کرده. جلسات هیات ممیزه هر دو هفته‌ یک بار برگزار می شود که اگر حجم پرونده‌ها در سال ۹۵ زیاد شود این جلسات بیشتر خواهد شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در دوران مدیریت دکتر میرزاده در مجموع ۳۱۷۹ عضو هیات علمی ارتقا داشته اند، که رشد بسیار بالایی را نسبت به سال های گذشته داشته است.در حال حاضر نیز ۸۳ پرونده در کمیسیون‌ها و ۹ پرونده در هیات ممیزه در حال بررسی است که این آمار فعالیت به روز هیات ممیزه دانشگاه را نشان می‌دهد.

حسین‌زاده لطفی با اشاره به اینکه این مراسم به پیشنهاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برای تقدیر از اعضای ارتقاء یافته برگزار شده، افزود: در مجموع از سال ۹۲ تاکنون ۱۳۷ عضو هیات علمی به اتفاق آرا هیات ممیزه ارتقای رتبه علمی داشتند که در این مراسم از آنها تجلیل می‌شود.

وی جذب هیات علمی تمام وقت را یکی از سیاست‌های مهم حوزه آموزش دانشگاه آزاد اسلامی خواند و گفت: کوتاه کردن فرآیندهای آموزشی، اصلاح آیین‌نامه کمیته منتخب، کوتاه کردن فرآیند جذب هیات علمی، تدوین آیین‌نامه تبدیل وضعیت، تدوین آیین‌نامه تشویق و رکود اعضای هیات علمی از جمله فعالیت‌های حوزه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در سال اخیر بوده است.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه طبق گفته‌های دکتر میرزاده ارتقای اعضای هیات علمی باید هم‌گام با توسعه تحصیلات تکمیلی انجام شود، ادامه داد: هم‌چنین جذب هیات علمی نیز در دستور کار قرار داشته که تاکنون ۳۰۰۰ عضو به صورت تمام وقت جذب شده اند، ۳۹۰۰ نفر در حال ثبت‌نام و جذب هستند و ۲۰۰۰ پرونده نیز برای جذب در حال بررسی است.

حسین‌زاده لطفی با اشاره به اینکه این مجموعه بزرگ می‌تواند کمک بزرگی به توسعه کیفی دانشگاه کند، افزود: در حال حاضر ۱۵ هزار عضو هیات علمی در مرتبه استادیاری به بالا در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت می‌کنند. فرایند جذب نیز تا ۳۱ خردادماه ۹۵ ادامه دارد که بیش از ۲۵ هزار عضو هیات علمی تمام وقت در کل به مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی اضافه خواهند شد.

حسین‌زاده لطفی با بیان اینکه گروه‌های تخصصی ارزیابی آغاز به کار کرده اند، گفت: هم‌چنین پیشنهاد داده ایم کمیسیون‌های تخصصی هیات ممیزه نیز افزایش داشته باشد تا بتوانیم تمام این برنامه‌ها را با سرعت بیشتری جلو ببریم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این مراسم دکتر ابطحی معاون علوم پزشکی، دکتر طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی، دکتر احسانی معاون اداری و مالی، دکتر رهنمای رودپشتی معاون برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان، دکتر واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری، دکتر علی عسگری معاون پارلمانی و مدیران و مسؤلان دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند.