800px-Kharazmi_University-Hesarak.png

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه خوارزمی از تدوین برنامه راهبردی این دانشگاه و تعیین چشم‌انداز ۱۰ ساله برای دانشگاه خوارزمی خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدعلی سبحان‌اللهی در مراسم آغاز عملیات احداث برج آموزشی و افتتاح آزمایشگاه مرکزی دانشگاه خوارزمی در تهران با تاکید بر این که رویکرد این دانشگاه توجه ارزش‌هایی است که نظام بر آن پایه‌گذاری شده است، افزود: همواره شایسته سالاری در زمینه جذب هیات علمی، توسعه فضای فیزیکی، تاکید بر بین‌المللی شدن دانشگاه، انضباط مالی، تقویت روابط عمومی و … جزو اهداف دانشگاه محسوب می‌شده است.

وی با اشاره به کارگروه‌های تشکیل شده در دانشگاه خوارزمی گفت: کارگروه برنامه راهبردی دانشگاه که در آن سند چشم‌انداز ۱۰ ساله دانشگاه تدوین شده و ماموریت دانشگاه در آن تعریف شده است از جمله کارگروه‌های مهمی است که در دانشگاه خوارزمی راه‌اندازی شد. همچنین تدوین آیین‌نامه طرح‌های تحقیقاتی، تسریع روند مالی طرح‌های تحقیقاتی، ساماندهی تفاهم‌نامه‌ها، تشکیل کمیته مرمت که در این کمیته ساختمان‌های میراثی دانشگاه و طراحی باغ ایرانی با هزینه‌ شهرداری صورت گرفت، راه‌اندازی کمیته مستندسازی که در این کمیه موفق شدیم برخی سندها را احیاء کنیم. تشکیل ستاد یکصدمین سال تاسیس دانشگاه، تشکیل کارگروه کارآفرینی، تشکیل کارگروه خیرین، تشکیل کمیته الحاق دانشکده علوم اقتصادی سابق، تشکیل دفتر همکاری‌های علمی و روابط بین‌المللی و … از جمله اقدامات انجام شده در دانشگاه خوارزمی است.

رییس دانشگاه خوارزمی با اشاره به فعالیت معاونت آموزشی این دانشگاه گفت: مهمترین فعالیت معاونت آموزشی دانشگاه خوارزمی تاکید بر رشته‌های میان رشته‌ای بود که در این راستا ۱۰ تا ۱۵ رشته‌ی میان رشته‌یی راه‌اندازی شده یا در حال اخذ مجوز هستند.

همچنین در معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه موسسات تحقیقاتی فعال شده و آزمایشگاه مرکزی راه‌اندازی شد.

بازسازی خوابگاه‌های دانشگاه خوارزمی

سبحان‌اللهی در ادامه از بازسازی خوابگاه‌های دانشگاه خوارزمی بعد از حدود ۱۲ سال خبر داد و گفت: از جمله فعالیتهای مهم معاونت دانشجویی دانشگاه خوارزمی رسیدگی به خوابگاه‌های این دانشگاه و بازسازی خوابگاه‌ها بعد از حدود ۱۲ سال است. همچنین راه‌اندازی سالن مطالعه خوابگاه، تقویت ارتباطات اینترنتی خوابگاه، افتتاح کافه کتاب دانشگاه در پردیس کرج از جمله اقدامات معاونت دانشجویی دانشگاه خوارزمی محسوب می‌شود.

وی در مورد اقدامات معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه خوارزمی نیز توضیح داد: راه‌اندازی واحد فرهنگی خانه و دانشگاه که مشابه طرح اولیاء و مربیان در آموزش و پرورش است و از اوایل سال ۹۵ اجرا می‌شود اقدام مهم معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه خوارزمی است.

همچنین راه‌اندازی کمیته ارشاد و هدایت، اتاق فکر و … از دیگر اقدامات معاونت فرهنگی دانشگاه خوارزمی محسوب می‌شود.

بر اساس این گزارش رضایی رییس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه خوارزمی با تاکید بر این که این آزمایشگاه در راستای سیاست احداث شبکه آزمایشگاه علمی کشور احداث شده است، گفت: از سال ۷۶ شبکه‌ی آزمایشگاه‌ها در کشور راه‌اندازی شده است و آزمایشگاه مرکزی دانشگاه خوارزمی در راستای شبکه‌ آزمایشگاه‌های کشور راه‌اندازی شده که ساماندهی دستگاه‌ها برقراری نظام ایمنی در آزمایشگاه‌ها و … از اهداف راه‌اندازی آن محسوب می‌شود.