1436102987262_hamidreza dastjerdi -4.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی وزارت علوم ضمن اعلام حمایت از رشته‌های خاص بانوان در دانشگاه‌ها، گفت: اگر در دانشگاه حضرت معصومه (س) سعی کنیم که برنامه راهبردی خود را متناسب با نیاز بازار و متناسب با رشته‌های بانوان ایجاد و دانشجو تربیت کنیم در آینده با مشکلی برخورد نخواهیم کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در دیدار با رئیس و معاونان دانشگاه حضرت معصومه (س) با بیان اینکه رویکرد وزارت علوم یک رویکرد انقباضی نبوده و رویکرد آن یک رویکرد منطقی با هدف ساماندهی است، تصریح کرد: امروز جمعیت دانشجو رشد بی‌سابقه‌ای یافته است و میانگین جهانی آن ۵ برابر شده است در حالی که از اوایل انقلاب تا به الان افزایش ۲۵ برابری رشد دانشجو را در کشور داشته‌ایم.

وی با اشاره به رشد نزولی جمعیت ۲۴-۱۸ ساله در سالهای اخیر گفت: دانشگاه‌ها باید به صورت بلند مدت برنامه‌ها را دنبال کنند همچنین مسئولان دانشگاه حضرت معصومه (س) به سمت ایجاد رشته‌های ویژه بانوان بروند.

وی با تأکید بر اینکه رویکرد وزارت علوم انقباضی نیست، گفت: باید دانشگاه‌ها به لحاظ نیاز بازار و سایر اقتضائات مأموریت گرا باشند و سعی بر این است که جلوی موازی کاری‌ در دانشگاه‌ها گرفته شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی وزارت علوم ، علی رضا باقری ثالث، رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) نیز با اشاره به اینکه دانشگاه حضرت معصومه (س) پس از دانشگاه الزهرا(س) تهران دومین دانشگاه تک جنسیتی احداث شده در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی محسوب میشود، گفت: این دانشگاه در حال حاضر دارای بیش از ۷۰۰ دانشجو در قالب پنج رشته کارشناسی و سه رشته کارشناسی ارشد است.