شریعتی نیاسر سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی وزارت علوم با اعلام حمایت از رشته‌های خاص بانوان در دانشگاه‌ها گفت: رویکرد وزارت علوم یک رویکرد انقباضی نبوده و رویکرد آن یک رویکرد منطقی با هدف ساماندهی است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، مجتبی شریعتی نیاسر در دیدار با رئیس و معاونان دانشگاه حضرت معصومه (س) افزود: امروز جمعیت دانشجو رشد بی‌سابقه‌ای یافته و میانگین جهانی آن ۵ برابر شده است در حالی که از اوایل انقلاب تا به الان افزایش ۲۵ برابری رشد دانشجو را در کشور داشته‌ایم.

وی با حمایت از رشته‌های خاص بانوان در دانشگاه‌ها، گفت: اگر در دانشگاه حضرت معصومه (س) سعی کنیم که برنامه راهبردی خود را متناسب با نیاز بازار و متناسب با رشته‌های بانوان ایجاد و دانشجو تربیت کنیم در آینده با مشکلی برخورد نخواهیم کرد.

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به رشد نزولی جمعیت ۲۴-۱۸ ساله در سالهای اخیر گفت: دانشگاه‌ها باید به صورت بلند مدت برنامه‌ها را دنبال کنند همچنین مسئولان دانشگاه حضرت معصومه (س) به سمت ایجاد رشته‌های ویژه بانوان بروند.

وی با تأکید بر اینکه رویکرد وزارت علوم انقباضی نیست، گفت: باید دانشگاه‌ها به لحاظ نیاز بازار و سایر اقتضائات مأموریت گرا باشند و سعی بر این است که جلوی موازی کاری‌ها در دانشگاه‌ها گرفته شود.

علی رضا باقری ثالث، رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) نیز با اشاره به اینکه دانشگاه حضرت معصومه (س) پس از دانشگاه الزهرا(س) تهران دومین دانشگاه تک جنسیتی احداث شده در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی محسوب می‌شود، گفت: این دانشگاه در حال حاضر دارای بیش از ۷۰۰ دانشجو در قالب ۵ رشته کارشناسی و ۳ رشته کارشناسی ارشد است.