4-2106.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدل بومی سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) به صورت پایلوت و با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرایی می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره اجرای پایلوت مدل بومی سرمایه‌گذاری خطرپذیر در کشور اظهار کرد: سرمایه گذاری خطرپذیر در کشور ما هنوز با مشکلاتی همراه است و بسیاری از موسسات و شرکت‌هایی که وارد این نوع سرمایه گذاری شده‌اند، خیلی موفق نبوده‌اند؛ زیرا اکثر مدل‌های این نوع سرمایه‌گذاری از خارج از کشور الگوبرداری شده است؛ به همین دلیل تلاش شد تا با برگزاری جلسات مفصل درجهت رفع این مشکلات گام برداریم.

وی افزود: مدل بومی سرمایه‌گذاری خطرپذیر در کشور وجود نداشت، به همین دلیل پس از انجام بررسی‌های لازم مدل بومی این نوع سرمایه گذاری به صورت پایلوت شروع شد و تعاملاتی با ۲۰ تا ۳۰ شرکت از مجموعه نهادهای مجری که درخواست انجام سرمایه‌گذاری خطرپذیر را داشتند، انجام شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی همچنین گفت: این مدل بومی در یک محیط کاملا تخصصی و به صورت کارشناسانه تدوین شد تا از این پس همه بر اساس این مدل فعالیت کنند.

دلیری با بیان اینکه قرار است پس از اجرای این پایلوت بتوانیم با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی اجرای این مدل را توسعه دهیم، اظهار کرد: بر همین اساس، با همکاری تمام بانک‌ها و سایر نهادهای مالی حوزه سرمایه‌گذاری خطرپذیر را عمومیت خواهیم بخشید تا همه بتوانند بر اساس این مدل بومی فعالیت کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این مدل بومی در کشور ما یک نیاز مهم بوده و مشکلات بسیاری بر سر راه فعالیت متقاضیان حضور دراین نوع سرمایه گذاری وجود دارد، اجرای این مدل بومی یک ضرورت است.