سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با تاکید بر حمایت‌های دولت برای کاربردی شدن محصولات دانش‌بنیان داخلی گفت: در صورتی که درهای کشور بر روی صنایع خارجی باز شود، ما به هیچ وجه توان مقابله با شرکتهای بزرگ را نداریم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار علمی ایسنا، دکتر جعفر صدیق در حاشیه مراسم رونمایی از محصولات پارک فناوری تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری این مراسم اظهار کرد: در این پارک ورود محصولات دانش‌بنیان به بازارها مد نظر است و آنچه که امروز رونمایی شد، دستاوردهای پژوهشی صرف نبوده است.

وی ادامه داد: محصولات رونمایی شده پس از سال‌ها تحقیقات به نقطه‌ای رسیده‌اند که قادر به ورود به بازار شده‌اند و می‌توانند سرویس‌های لازم را ارائه دهند.

وی یکی از این محصولات را در حوزه صنایع غذایی دانست و ادامه داد: این محصولات جیره‌های غذایی با انرژی بالا هستند که به صورت کاملا طبیعی تولید شده‌اند.

صدیق یادآور شد: این محصولات دارای کاربردهای مختلف در صنایع نظامی و ورزشی هستند.

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران محصول دیگر رونمایی شده این پارک را در حوزه ساختمان، راهسازی و تبلیغات دانست و گفت: این محصول در حال حاضر کاربردی شده است و برنامه‌ریزی می‌شود که در سال آینده به عرصه‌های بین‌المللی ورود پیدا کند.

وی سومین محصول رونمایی شده این پارک را نرم‌افزارهای مکان‌یابی ذکر کرد و یادآور شد: این نرم‌افزارها دارای کاربردهای زیادی در بازارهای جهانی است.

صدیق به اهمیت این نرم‌افزار اشاره کرد و گفت: این نرم‌افزارها به لحاظ امنیتی بسیار ایمن هستند و می‌توانند در حوزه‌هایی چون نفت، معادن و سایر حوزه‌ها به کار برده شوند.

صدیق با تاکید بر ضرورت حمایت دولت از محصولات دانش‌بنیان تولید داخل تاکید کرد: اگر درهای کشور بر روی صنایع خارجی باز شود، ما به هیچ وجه نمی‌توانیم با شرکتهای بزرگ دنیا مقابله کنیم و به راحتی زحمات شرکتهای دانش بنیان به هدر می‌رود.

وی با اشاره به سخنرانی هفته گذشته رییس جمهور گفت:‌ رییس جمهور در سخنرانی خود اعلام کرد که اجازه نمی‌دهد تنها محصولات خارجی به کشور وارد شود، بلکه باید سرمایه و فناوری‌های خود را به کشور ما منتقل کنند.