1413286261172__MG_8791.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  با برگزاری مراسمی در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از سه محصول تولیدشده در این پارک رونمایی شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار علمی ایسنا، سه شرکت فناور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با تولید محصولات دانش‌بنیان موفق شدند محصولات خود را به بازار عرضه کنند.

یکی از این محصولات، «سامانه اطلاعات مکانی ره‌پویان» متعلق به یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران است.

این سامانه با هدف ارائه خدمات نرم‌افزاری مکان‌محور تولید شده است که در آن می‌توان به نقشه‌های مورد نیاز در حوزه‌های شهری دسترسی پیدا کرد.

این سامانه، نمایی مکان‌محور از داده‌ها و اطلاعات را در اختیار مدیران، متخصصان، کارشناسان و کاربران در سطوح مختلف با کاربرد در حوزه‌های گوناگون مانند فرماندهی و کنترل، مدیریت بحران، مکان‌یابی و آمایش سرزمین، علوم زمین و معدن، محیط زیست و منابع طبیعی، گردشگری و میراث فرهنگی و حمل ونقل قرار می‌دهد.

ویژگی مهم این محصول، بومی بودن سامانه و دارا بودن قابلیت پشتیبانی از استاندارد OGC و سیستم‌های لمسی است. این محصول به زودی وارد بازار خواهد شد.

میان‌وعده‌های غذایی عملگرا از دیگر محصولات رونمایی شده در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران است.

محققان یکی دیگر از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این پارک با بهره‌مندی از توان متخصصین علوم تغذیه و صنایع غذایی و به کارگیری تکنولوژی‌های نوین موفق به عرضه فرمولاسیون و تولید انواع وعده‌های غذایی سالم و متنوع و همچنین میان‌وعده‌های رژیمی برای گروه‌های جمعیتی خاص از جمله سالمندان و بیماران شده‌اند.

این میان وعده‌های غذایی عملگرا با استفاده از مواد غذایی طبیعی و بدون استفاده از طعم دهنده‌ها و ترکیبات شیمیایی، جیره‌های غذایی فشرده شده را عرضه کرده است. این شرکت همچنین میان‌وعده غذایی برای ورزشکاران را که با انواع ویتامین‌ها و املاح غنی‌سازی شده، تولید کرده است. این شرکت محصولات خود را در ابتدای سال آینده به بازار عرضه می‌کند و توانسته تائیدیه‌های لازم را از وزارت بهداشت دریافت کند.

سومین محصول رونمایی شده، تلویزیون‌ها و تابلوهای تبلیغاتی پلیمری سخت‌شده است. این تابلوها در قالب کفپوش‌ها و دیوارپوش‌های پیام روان در صنعت تبلیغات به کار می‌روند.