1457412834153_1457344781-26.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  هیأت عالی‌رتبه تایوان به منظور گسترش همکاری‌های علمی دانشگاه‌های تایوان با دانشگاه تهران با دکتر محمود نیلی‌احمدآبادی، رییس این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، در این جلسه که با حضور «شیه چائو چو»، معاون وزیر امور اقتصادی تایوان، شنگ اچ وی، رییس انجمن بازرگانی ایران و تایوان و معاونان سرمایه‌گذاری و بین‌الملل، رییس پارک علم و فناوری و مدیرکل برنامه‌ریزی و همکاری‌های بین‌الملل دانشگاه تهران برگزار شد، دو طرف درباره گسترش همکاری علمی بین دانشگاه تهران و دانشگاه‌های تایوان بحث و تبادل‌نظر کردند.

دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران در این دیدار ضمن معرفی دانشگاه تهران، دیدار اخیر خود از تایوان را بسیار مثبت ارزیابی کرد و توضیحاتی درباره‌ طرح توسعه کلان دانشگاه تهران و ارتباط بیشتر این دانشگاه با پارک علم و فناوری ارائه کرد.

وی سیاست دولت ایران را توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان، بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها و توجه به دانشگاه کارآفرین دانست و اظهار امیدواری کرد که همکاری دانشگاه تهران و دانشگاه‌های تایوان بویژه در جهت تبادل تجربه و تجاری‌سازی محصولات گسترش یابد.

دکتر صدیق دامغانی، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نیز در این دیدار به نحوه حضور شرکت‌های ملی و بین‌المللی دانش‌بنیان و امتیازات آنها پرداخت و توسعه همکاری دانشگاه تهران و دانشگاه‌های تایوان را خواستار شد.

بر اساس این گزارش، هیأت عالی‌رتبه تایوان همچنین از پردیس دانشکده‌های فنی و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بازدید کردند.