thumbpic_P.aspx.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس شورای سیاستگذاری جشنواره ملی بهار با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره ملی بهار اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره تقویت حساسیت دانشجویان نسبت به موضوع پیام سال است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر مهدی فیض در اختتامیه نهمین دوره جشنواره ملی بهار با تاکید بر این که موضوع این جشنواره پیام مقام معظم رهبری است، افزود: هدف از برگزاری این جشنواره تقویت حساسیت دانشجویان نسبت به موضوع پیام سال است.

وی افزود: هدف دیگری برگزاری جشنواره مذکور این است که پیام مقام معظم رهبری فقط یک شعار نباشد و از محیط دانشگاهی، دانشجو و طلاب حوزه انتظار می‌رود که شعاری عمل نکنند و در راستای شعار سال که اصطلاحا به آن شعار گفته می‌شود اقدامات علمی انجام دهند.

رییس شورای سیاستگذاری جشنواره ملی بهار با اشاره به بخش‌های مختلف این جشنواره اظهار کرد: یکی از بخش‌های جشنواره ملی بهار کتابخوانی بود که برای این بخش کتابی تدوین و تالیف شد تا به عنوان یک کتاب مرجع مورد استفاده قرار بگیرد.

محتوای این کتاب در حد محتوای کتب دانشگاهی بود و در مورد آن مسابقه اینترنتی و پیامکی برگزار شد. بخش دوم این جشنواره پژوهشی و مقاله نویسی بود که در این بخش هم دانشجویان و هم اساتید می‌توانستند شرکت کنند. البته در زمان داوری بخش دانشجویان از بخش اساتید تفکیک شد تا هر کس در سطح خودش مورد ارزیابی قرار بگیرد.

فیض افزود: بخش سوم این جشنواره بخش هنری بوده که شامل فیلم کوتاه، نماهنگ، عکاسی و غیره می‌شود و بخش چهارم آن ادبی بوده که انواع شعر را در بر می‌گیرد.

بخش پنجم جشنواره نقد تحلیلی توصیفی بوده که در این بخش از دانشجویان درخواست شد تا یک موضوع را مرتبط با شعار سال به نقد بگذارند و این نقد باید به صورتی بود که بتوان از آن به عنوان یک یا یادداشت روزنامه‌ای استفاده کرد.

وی با بیان این که بخش رسانه نیز از بخش‌های دیگر این جشنواره بود اظهار کرد: بخش آخر مباحث جنبی بود که در این بخش نشست‌های علمی در سطح کشور و با مشارکت ۱۲ واحد پیرامون شعار سال با حضور دانشجویان برگزار شد.

فیض در ادامه در مورد دستاوردهای این جشنواره نیز اظهار کرد: یکی از دستاوردهای این جشنواره همان کتابی بود که مبنای مسابقه قرار گرفت و به عنوان کتاب مرجع معرفی شد. محتوای این کتاب می‌تواند بعدا نیز مورد استفاده قرار بگیرد. موضوع این کتاب پیش درآمدی بر همدلی و همزبانی است. تولید مقالات علمی پژوهشی از دیگر دستاوردهای این جشنواره است.

رییس شورای سیاستگذاری جشنواره ملی بهار در پایان خاطرنشان کرد: دریافت حجم قابل توجهی از فیلم کوتاه و آثار ادبی دیگر از دیگر دستاوردهای این جشنواره است. به طور کلی ۳۵۱ فیلم داستانی، ۲۴۷ شعر، ۱۷۴ کاریکلماتور، ۳۹ مقاله علمی پژوهشی، ۱۱۴ قطعه عکس مرتبط با موضوع به جشنواره ارسال شد و باید گفت بیش از ۴۰۰۰ نفر در این جشنواره مشارکت کردند.