faaaaaaaa.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیرکل آموزشهای فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها از برگزاری یادواره نشانی بهشت، ویژه ایام فاطمیه خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، مرتضی فاضلی با اعلام این مطلب اظهار داشت: همزمان با ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت صدیقه کبری(سلام الله علیها) مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان یادواره نشانی بهشت را برگزار می‌نماید.

وی در مورد ضرورت برگزاری این یادواره و اهداف آموزشی آن گفت: ارائه الگو برای التزام به ارزش‌های اسلامی فردی و اجتماعی با تأسی به سیره رفتاری و تربیتی و سبک زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها) به عنوان یک الگوی کامل از مهمترین رویکردهای آموزشی این یادواره است.

فاضلی با اشاره به نقش سازنده بانوان در دوران انقلاب اسلامی و پس از آن، خاطر نشان کرد: آنها علاوه بر ایفای نقش مادری و همسری و دختری با الگوگیری از اسوه‌های والا، جایگاه والایی در سازندگی فکری و تربیتی نظام خانواده در تکوین تمدن نوین ایرانی اسلامی ایفا می‌کنند. زنانی که استمرار حیات بشریت به دست آنان رقم می‌خورد و مفتخر به تربیت مردان بزرگ تاریخ بوده‌اند و همواره سهم بسزایی در تأثیرگذاری بر تمام شئون اجتماعی و سیاسی با تربیت فرزندان این مرز و بوم داشته‌اند.

مدیرکل آموزشهای فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها با ذکر این نکته که تفکرات غربی سالها با تکیه بر مبانی فکری ضد ارزشی به تخریب این جایگاه پرداخته و برای رسیدن به اهداف خود برنامه‌ریزیهای وسیعی برای ارائه الگوهای مبتذل غربی و ایجاد نفوذ و هجمه‌های مختلف فرهنگی انجام داده‌اند،تصریح کرد: آشنایی با سیره حضرت صدیقه طاهره با تکیه بر شخصیت برجسته معنوی ایشان به عنوان یک شخصیت چندبعدی در نقش دختر پیامبر(ص) و همسری مولای متقیان و مادری ائمه بزرگوار برکات فراوانی در تربیت فکری و فرهنگی جامعه امروز خواهد داشت. از این رو بررسی و دقت در این ابعاد چندگانه و شناخت ویژگیهای ایشان برای زنان و مردان جامعه امروز می‌تواند به عنوان الگویی والا مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل آموزشهای فرهنگی سیاسی نهاد رهبری در دانشگاهها تصریح کرد: ما نیز در مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان تلاش کرده‌ایم تا با توجه به ابعاد تربیتی بزرگ بانوی مکتب تشیع برای اولین بار درس گفتارهایی از زندگانی حضرت را در قالب آموزش مجازی ارائه دهیم.

فاضلی در مورد ابعاد طرح و نحوه شرکت در این یادواره اشاره کرد: این درس در قالب چهار جلسه ارائه شده است. شاه کلید سبک زندگی فاطمی، فاطمه زهرا(س) و زن امروز، تبلور معنای انسان کامل در وجود حضرت زهرا(س)، رسالت بزرگ دخت پیامبر(ص) در صحنه غبارآلود فتنه عناوین این چهارجلسه می‌باشند.

هریک از کاربران علاوه بر امتیازهایی که در این جلسات کسب کرده‌اند می‌توانند در هریک از قالبهای مذکور در مسابقه شرکت نمایند. علاوه بر جلسات درسی ارسال مقاله، متن ادبی و شعر، طراحی پوستر و عکس نوشت از قالبهای دیگر این مسابقه است. قابل توجه شرکت‌کنندگان اینکه ارسال مقاله، متن ادبی، شعر، پوستر و عکس نوشت منوط به گذراندن درس «بهشت بی‌نشان» است. شرایط ارسال هریک از این قالبها در سایت بارگذاری شده است.

مدیرکل آموزشهای فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها درخصوص دوره زمانی برگزاری مسابقه «یادواره بهشت بی‌نشان» افزود: این یادواره از تاریخ ۱۲ اسفند ماه سال ۱۳۹۴ آغازشده و تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۵ ادامه خواهد داشت. در پایان به کاربران برگزیده که بیشترین امتیاز را کسب کرده‌اند به قید قرعه جوایز نفیسی از جمله تبلت، تلفن هوشمند، کمک هزینه سفر زیارتی عتبات عالیات و مشهد مقدس، کارت هدیه نقدی و جوایز نفیس فرهنگی اهدا خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از مأوا، علاقه مندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این یادواره می‌توانند به آدرس http://ec.nahad.ir مراجعه کنند.