1417255367711_arash khamooshi -3.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: چندی پیش در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بحثی مطرح شد مبنی بر اینکه محیط‌های دانشگاهی باید هرچه بیشتر به امکانات ورزشی مجهز شوند تا دانشجویان با روی آوردن به ورزش بتوانند در امور درسی نیز موفق‌تر عمل کنند، امیدوارم بتوانیم با افزایش امکانات ورزشی گام مهمی را در توسعه ورزش در دانشگاه‌ها برداریم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر محمد فرهادی، که ریاست مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی برای انتخاب رئیس این فدراسیون را بر عهده داشت، طی صحبت‌هایی در ابتدای جلسه مجمع اظهار کرد: امیدوارم با انتخاب رئیس فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی بیش از پیش شاهد شکوفایی هرچه بیشتر ورزش دانشگاهی چه در بعد همگانی و چه در بعد قهرمانی باشیم.

وزیر علوم، با اشاره به نتایج خوب ورزشکاران دانشجوی ایران در یونیورسیاد دانشجویان جهان که به کسب رتبه نهمی ایران در این رقابت‌ها منجر شد افزود: علی‌رغم اینکه نسبت به سایر کشورها با ورزشکاران کمتر در این رقابت‌ها شرکت داشتیم اما کاروان دانشجویی ایران موفق شد به رتبه تک رقمی در جهان دست یابد. امیدوارم این روند بیش از پیش ادامه داشته باشد و با انتخاب رییس فدراسیون بتوانیم شاهد افتخارآفرینی هرچه بیشتر دانشجویان ورزشکار در رقابت‌های بین‌المللی باشیم.

وی با اشاره به اهمیت توسعه ورزش همگانی در میان دانشجویان نیز گفت: ما ۲۸۸۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی و بیش ۴ میلیون و ۸۰۰ دانشجو در ایران داریم و یکی از عواملی که باعث می‌شود شاهد نشاط و شادابی هرچه بیشتر در میان این قشر عظیم باشیم، روی آوردن دانشجویان به فعالیت‌های ورزشی است که البته لازم است امکانات ورزشی مناسب برای آن‌ها در سراسر کشور مهیا شود.

وزیر علوم، با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک همکاری و هماهنگی خوبی با مجموعه ورزش دانشگاهی دارند خاطرنشان کرد: همه این عزیزان خود دانشگاهی بوده و هستند و خوشبختانه همراهی خوبی را با ما در این زمینه دارند. ان‌شاءالله با انتخاب رییس فدراسیون تعاملات بیش از پیش افزایش یابد. امیدوارم فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی در پایان این مجمع مانند سایر فدراسیون‌های ورزشی صاحب رییس شود تا بتواند با ثبات بیشتر به کار خود ادامه دهد.

در ادامه جلسه مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی سخنانی اظهار کرد: وزارت علوم و مجموعه دولت با استفاده از سه بازوی اداره کل تربیت بدنی، فدراسیون‌ ورزش‌های دانشگاهی و پژوهشگاه تربیت بدنی برنامه‌های خود را در زمینه ورزش دانشگاهی دنبال می‌کنند. امیدوارم با توجه به همدلی که در میان اقشار ورزش دانشگاهی وجود دارد به توفیقات بیشتر نیز دست یابیم.

وی خاطرنشان کرد: تاخیری در برگزاری این مجمع انتخاباتی داشتیم که دلایل آن را در جلسه‌ای که چند روز قبل با کاندیداها داشتم، بیان کردم. به دلیل برخی عوامل که خارج از اختیار بود، دوره سرپرستی فدراسیون طولانی شد اما خوشبختانه با همراهی نهادهای ذی‌ربط کارها به خوبی پیش رفت و شاهد برگزاری این مجمع هستیم.

صدیقی در پایان گفت: هر فردی که به عنوان رییس فدراسیون انتخاب شود نیازمند همکاری و همدلی همه مجموعه ورزش‌های دانشگاهی چه در استان‌ها و چه در حوزه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک دارد تا بتواند برنامه‌های خود را پیش ببرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، پیش از برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی محمد کشتی‌دار و حمید آقاعلی‌نژاد به نفع دهخدا، یکی از کاندیداهای حاضر در این انتخابات کنار کشیدند تا انتخابات میان ۶ کاندیدا برگزار شود.

همچنین وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که ریاست این مجمع را بر عهده داشت پس از سخنرانی چند دقیقه‌ای در ابتدای جلسه، اقدام به ترک مجمع کرد.

نصرالله سجادی و کیومرث هاشمی نیز به عنوان نمایندگان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در این جلسه حضور دارند.

از مجموع ۵۳ نفری که در این مجمع صاحب رای هستند، ۵۱ نفر در جلسه حاضر شدند.